Luftoi disa orë me flakët për të mbijetuar, trupi i Arjan Salës u gjeti mbuluar me rroba, në fund të magazinës

 

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton se vdekja e 32-vjeçarit ka ndodhur nga asfiksia dhe se trupi i tij kishte pësuar djegur në gjymtyrë.

Ai ka luftuar shumë orë për të mbijetuar, pasi ishte mbuluar edhe me rroba dhe ishte fshehur në një dhomë në fund të magazinës. Trupi i 32-vjeçarit është gjetur në pjesën fundore të magazinës, në pjesën e pasme të qendrës tregtare. Arjan Sala ishte i martuar dhe kishte një fëmijë të vogël 2 vjeç.

Prokuroria ka atashuar dy prokurorë në grupin e policisë dhe shërbimit zjarrfikës për vazhdimin e hetimeve për të zbuluar shkaqet e zjarrit. 


Lajmi kryesor:

Mbeti i bllokuar mes flakëve në magazinë, luftoi me to për të shpëtuar 20 kolegët, Arjan Sala përcillet sot për në banesën e fundit! Qeveria: Gati ta shpallim 'Dëshmor i Atdheut'


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë