Kampionati Evropian i atiletikës, Luiza Gega arrin objektivin e parë! Kualifikohet në finalen e Romës

Kampionati Evropian i atiletikës, Luiza Gega arrin objektivin e parë! Kualifikohet në finalen e Romës

Luiza Gega

Luiza Gega do jetë mes finalistëve në kampionatin Evropian të Atletikës. Sportistja shqiptare, e cila është aktualisht numri 1 në Evropë në disiplinën e 3000 metarve me pengesa, arriti kohën e 9 minutave, 35 sekondave dhe 77 të qintat në gjysmëfinale.

Falë kësaj kohe, Gega do garojë ditën e dielë në finale për të mbrojtur numrin 1 të botës, ndërsa prej kohësh ka arritur të sigurojë pjesmarrjen në Lojërat Olimpike të Francës që mbahet këtë verë.

Finalja e ditës se dielë do mbahet në orën 22:00.

SI.E./Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg