Lulzim Basha ende asnjë fjalë për vaksinimin: Qeveria ha biftek 1000 euro, ne do sjellim ndryshimin (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, doli sot në një deklaratë për gazetarët dhe ende, edhe pas 2 ditësh nuk ka asnjë koment në lidhje me nisjen e vaksinimit anti COVID në vend. Në vend të kësaj Basha zgjodhi të fliste për darkën e disa ministrave shqiptarë në Dubai.

"Mijëra familje rrezikojnë shtëpinë e tyre nga përmbytjet, kur mijëra familje të tjera kalojnë vitin e dytë në çadër.  Ministrat e Edi Ramës darkojnë në një prej restoranteve më të shtrenjtë të botës me 1000 dollarë bifteku.  Ata nuk kanë turp. Edi Rama nuk ka turp por mesa duket para kanë dhe kanë shumë.  Ata nuk e kanë në listë qytetarin. Kjo është arsyeja pse edhe pas tërmetit, edhe pas pandemisë, edhe pas përmbytjeve shqiptarët janë lënë vetëm. Kjo është një qeveri që mendon vetëm për veten e vet,  të dashur qytetarë është koha për ndryshim. Për një qeveri të mendojë për ju dhe jo për veten e saj.  Është koha që të kemi një qeveri që jep zgjidhje për është koha për ndryshim dhe nëse do ta sjellim ndryshimin", u shpreh kreu i PD.

Kujtojmë se prej 3 ditësh një pjesë e mediave dhe opozita kanë hedhur akuza se gjatë vizitës në Dubai ministrat kanë ngrënë një darkë në një restorant të shtrenjtë.

Për këtë deklarata reagoi edhe Kryeministri Rama  Kreu i qeverisë i ka kthyer përgjigje një prej komentuesve të tij, të cilit i ka shpjeguar se ministrat e tij nuk kishin paguar asgjë, pasi fatura ishte marrë nga pala mikpritëse. Këtu ai ka përmendur se bëhet fjalë për investitorin Mohamed Alabbar, që njihet edhe si pronari i qiell gërvishtëses “Burj Khalifa”.  

Ndërkohë që dje ka nisur në Shqipëri procesi i vaksinimit anti-COVID!  Ashtu siç ishte paralajmëruar e para është vaksinuar drejtoresha e Infektivit, Najada Çomo. I dyti është vaksinuar Kryeministri Rama.

K.T./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Lyli: 12/01/2021 18:38

  O lyl o dyrdyl po kaq nivel të ulët ke sa meresh se çfar hëngri njëri e çfar hëngri tjetri. Po eskortën tënde a e ke par o lyl ku i gjen gjith ato para për të mbajt atë eskort sikure je Putini kto na trego ti jo drekat e darkat se le nam je shum i cekët e ke vërtetuar 7×7=42.

  Përgjigju
 • Haha: 12/01/2021 14:56

  Ndryshimi me Edi Paloqe Ervin kurvarin me Gaz by...aha me Kokepace Balliun ... bobo sa shume kandare jane...

  Përgjigju
 • meri: 12/01/2021 14:14

  Politikan injorant,kerkon te bej politike per nji byftek,sa mund te haj nji njeri ?...o i pangopur....

  Përgjigju
 • VISI: 12/01/2021 11:54

  GRUAN KU TA KESH O PLERE O HAJDUT

  Përgjigju
 • undheti: 12/01/2021 11:49

  ik or pall...

  Përgjigju
 • O Bashe !: 12/01/2021 11:42

  Me ket temin do sjellesh ndryshimin? Aferim.

  Përgjigju
 • Endri: 12/01/2021 11:42

  Cfare ndryshim do sjellesh ti o hajdut?!! Ju kemi pare mire kush jeni ju. Me shume defekte ndoshta. por ER eshte vite drite me i mire se ju

  Përgjigju
 • Ndryshimi lulit: 12/01/2021 11:38

  Ti ta ndryshon mendjen lul, sa te degjon njeriu thote po qe ka te drejte? Me mire ta haje biftekun luli se beni. Po shko ore mblidh mendjen e fol ndonje gje me vlere

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Studimi i ministrisë së Shëndetësisë në Izarel: Doza e tretë e Pfizer redukton ndjeshëm rrezikun e infektimit