Lushnjë/ Pacienti vdiq në ambulancë pas aksidentit, arrestohen dy shoferët

Lushnjë/ Pacienti vdiq në ambulancë pas aksidentit, arrestohen dy shoferët

Foto nga aksidenti

FIER- Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Fier, ku pacienti 77-vjeçar vdiq në ambulancë pas një aksidenti rrugor, policia ka arrestuar dy drejtuesit e mjeteve. Në pranga rënë drejtuesi i ambulancës, L. Gj., 31 vjeç, dhe ai i kamionit, F. R., 54 vjeç, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor".

“Në vijim të veprimeve procedurale të kryera për aksidentin e ndodhur ditën e djeshme, në aksin rrugor "Lushnjë-Fier", me pasojë vdekjen e një pacienti që po transportohej me autoambulancë, specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier arrestuan 2 drejtuesit e automjeteve (kamion dhe autoambulancë) të përfshirë në këtë aksident, shtetasit L. Gj., 31 vjeç dhe F. R., 54 vjeç, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor", njofton policia.

Aksidenti u shënua dje (17 shtator), në aksin Lushnjë-Fier. Si pasojë e përplasjes, humbi jetën pacienti 77 vjeçar, Dashamir Koçaj, i vili po dërgohej nga Vlora në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Ambulanca u godit nga kamioni, i cili po udhëtonte drejt Lushnjes kur ambulanca është futur në parakalim. Nga goditja shoferi i ambulancës humbi kontrollin dhe u përplas me trafikndarësen. Nga aksidenti mbetën të plagosur edhe e bija e 77-vjeçarit, mjeku dhe infermieri.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot