Paralajmërim apo tentativë e dështuar vrasjeje? Shpërthim tritoli në një shtëpi në Lushnjë! Shpëtojnë 5 anëtarët e familjes (VIDEO)

LUSHNJE- Një shpërthim me tritoli ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një banesë private në lagjen “18 Tetori” në Lushnjë.

Report Tv mëson se banesa ishte në pronësi të Arben Turkut i cili është në emigrim në Angli, por aktualisht jetonte me qira kunati i tij, Altin Lamçe. Ky i fundit është tregtar në tregun e fruta-perimeve.

Në momentin e shpërthimit, kanë qenë 5 pjesëtarë të familjes Turku, ku fatmirësisht nuk kanë pësuar dëmtime, teksa ka pasur dëme të shumta materiale pasi janë thyer xhamat dhe dyert e kësaj banesë.

Tritoli është hedhur nga jashtë murit rrethues brenda në oborr. Burime bëjnë me dije se nuk është dëmtuar makina, por vetëm xhamat e para të banesës. Dyshohet granatë ose një sasi e vogël dinamiti.

Policia po punon për zbardhjen e kësaj ngjarjeje, nëse ishte një paralajmërim, një tentativë e dështuar vrasjeje apo motive të tjera që ende nuk dihen. 

 

B.K./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Sylvinho e la jashtë Europianit, Uzuni mesazh kombëtares para ndeshjes me Spanjën: Të bashkuar ia dalim

Sylvinho e la jashtë Europianit, Uzuni mesazh kombëtares para ndeshjes me Spanjën: Të bashkuar ia dalim