Vritet me armë zjarri në lokalin e tij, ish-anëtari i bandës së Lushnjes, Enver Boriçi (VIDEO+FOTO)

LUSHNJE- Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, në lagjen "Kadri Gjystri" Lushnje, është gjetur i vrarë me armë zjarri 52-vjeçar Enver Boriçi. Ai është gjetur i vrarë në lokalin e tij nga familjarët të cilët kishin vërejtur se ai nuk ishte kthyer në shtëpi.

Burimet për Report TV, bëjnë me dije se Enver Boriçi, ish-anëtar i Bandës së Lushnjes ka qenë duke pirë kafe në lokalin e tij, ku dyshohet se një person i maskuar është afruar dhe e ka qëlluar për vdekje. Boriçi është qëlluar me një plumb në kokë, duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme. 

52-vjeçari, Enver Boriçi është vëllai i Arben Boriçit, edhe ky një emër i njohur për drejtësinë shqiptare, i cili aktualisht po vuan dënimin me burgim përjetë, si anëtar i bandës së Lushnjes.

Blutë e Lushnjes si dhe grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes ku ka nisur hetimet.

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Rrufeja: 15/12/2019 01:13

  Eshte shteti vete ne mes qe bohen keto gjera ne mes te dites se shteti bon sikur nuk i sheh shteti i jep armatim ,shteti i jep logjistike ,shteti i do kundershtaret te eleminur nuk do me banda neper kembe ,se shteti eshte qe i bon keto

  Përgjigju
 • Lushnja: 15/12/2019 01:11

  Nuk duhet shkoll ta kuptosh kush eshte banda te lidhura me shtetin qe vrasin x dit pandorashka pa problem e ne nga lushnja i doim kush jan . Po vriten vec shokt e aldos Ater grup i fuqishem eshte jan keta Shteti ka vdek ska buth ti arrestoj . Nje her e 4 dit shkojn te shpija e Julit bejne kontroll. Se vend tjeter skan buth me vepru

  Përgjigju
  • O lushnja: 15/12/2019 17:17

   Kush Jane keto we vrasin? Kush Jane qe po thua qe shteti nuk I arreston? Perse nuk arrestohen keta? Po pse po I vrasin shoket e Aldo Bares? Kush komandon sot aty ne lushnje.

 • Ups: 14/12/2019 20:42

  Kush ka bo matematik me shkoll e ku Di shum mir ekuacjonin Kush e ka lyer duart me gjak doti ti paguaj me koke kush ka vrare do vritet nuk ta fal kush gjakun sot. Klm e u rujt zoti nga termeti se perketa qekan vrare e kan prere, I run hasmi

  Përgjigju
 • Loti: 14/12/2019 18:46

  Ky po i qërron 1 nga 1 te gjithe krahun e Aldo Bare-s. Mesa duket dhe policia/Lushnja vet s paska ndonje kundeshtim, vepron tjetri pa problem. O ju gangsteret e rrinj e te vjeter, po s perfunduat ne burg perjet, do tu gjejne rrugave me plumb ne koke, mblidhni mendjen e nderroni rruge se do ta hani me dhemb.

  Përgjigju
 • Kalimtari: 14/12/2019 13:48

  Do ishte e habitëshme po të ishte vrarë noi person normal puntorë i ndershëm i pafajshëm. Ky paska qenë pjestar i bandës së lushnjes, noi gjo do e ketë bo ky se nuk ishte bandë muzikore ajo e lushnjes. Cfarë ke mbjellë do korrësh apo jo. Se shumica ktyre besojn se kur bohen 50 / 60 vjeçarë harrohen gjonat që kan bo në rini.

  Përgjigju
  • Fredi: 14/12/2019 14:29

   Te drejte ke por mos harro qe para nje muaji vrane nje njeri te pafajshem vetem se interesohej ne polici per vrasjen e nipit. Policia ne Elbasan, Durres, Lushnje, Vlore eshte inekzistente. Turp.

 • Labi: 14/12/2019 13:36

  Learti esht dijet

  Përgjigju
  • Kuriozi: 14/12/2019 14:43

   Kush leart? Kush Eshte ky gruppi tjeter qe po eliminon gjithe njerezit e Aldo Bares?

 • Jetmiri: 14/12/2019 10:27

  Te na tregoje ndokush se cfare po behet ne Lushnje, kush eshte ky grup super i fuqishem i cili po shkaterron ngadale gjithe miqt e Aldos.

  Përgjigju
 • Peqin: 14/12/2019 08:45

  Mund te na e tregoje ndonje nga lushnja se pse e Kane vrare? Me cin ka pasur konflikt viktima. Cfare po ndodhe ne lushnje se po vriten te gjithe njerezit e Aldo bares.kush po I vret? Besoj se nje vendali nga lushnja e di sì eshte historia.

  Përgjigju
  • xXx: 14/12/2019 17:50

   O Sefa eshte i plotfuqishmi i zones ky qe komenton me emrin Peqin-i :)))Kerkon te Shqiptarja per ndonje piste :D

  • Lushnja: 14/12/2019 15:31

   I ka vrar motra e sefa eshte.. luf

  • Fredi: 14/12/2019 14:26

   Edhe Peqini nuk mbetet prapa. Na trego ndonje gje per vrasjet ne Peqin.

  • Sefa: 14/12/2019 12:00

   Ndryshon noj gjo per ty po ta dishe ?×

Lajmi i fundit

John

Sekuestrohen 7 kg drogë dhe 300 rrënjë kanabis në Mat, arrestohen 4 persona dhe lihet i lirë një i mitur