Macron e siguron Zelenskyn: Ne do t'i stërvisim kampionët ukrainas

Macron e siguron Zelenskyn: Ne do t'i stërvisim kampionët ukrainas

Pas Gjermanisë,  Zelensky zbarkoi në Paris mbrëmë dhe u mirëprit nga Macron në Elysee. “Sanksione të reja kundër Rusisë”, është kërkesa e dy liderëve. Dhe presidenti ukrainas gjithashtu mori premtimin për më shumë tanke. Në Berlin, ai kishte mbledhur një plan të ri ndihme për 2.7 miliardë euro me tanke, automjete të blinduara dhe sisteme të mbrojtjes kundërajrore.

Ndërsa gjatë takimit me Zelenskyn, Macron e siguroi presidentin ukrainas se ushtria franceze do të stërvisë një numër trupash të Ukrainës.

‘Do t’i stërvisim kampionët ukrainas”- u shpreh ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky në Londër, Downing Street: Do t'i japim Kievit qindra raketa dhe dronë! Prigozhin i ofron Kievit informacion mbi pozicionet ruse


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç