Macron: Në ditët në vijim do të flas me Putinin! Negocimi është ende i mundur

Macron: Në ditët në vijim do të flas me Putinin! Negocimi është ende i mundur

1669918911_mc.PNG

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka njoftuar se së shpejti do të flasë me homologun e tij rus, Vladimir Putin, dhe ka shprehur shpresën se negociatat për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë janë "ende të mundshme", raportojnë mediat e huaja.

Gjatë vizitës së tij shtetërore në Uashington, Macron tha se donte të fliste me Putinin "në ditët e ardhshme".

"Dua të bëj fillimisht këtë vizitë shtetërore dhe të kem diskutime të thella me Presidentin Biden dhe ekipet tona", tha Macron për Good Morning America të ABC .


Lajmi kryesor:

Lufta/ Macron- Biden: Të gatshëm të flasim me Putin! Konferencë ndërkombëtare më 13 dhjetor në Paris


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Vuçiç: Në parlament nuk ishim të bashkuar për Kosovën! Qëllimi i palëve të tjera politike është të më rrëzojnë mua nga pushteti

Vuçiç: Në parlament nuk ishim të bashkuar për Kosovën! Qëllimi i palëve të tjera politike është të më rrëzojnë mua nga pushteti