SHBA dhe Franca zotohen të kërkojnë llogari nga Rusia për krimet e luftës në Ukrainë

SHBA dhe Franca zotohen të kërkojnë llogari nga Rusia për krimet e luftës në Ukrainë

1669305420_mc.PNG

Presidenti francez Emmanuel Macron në deklaratat fillestare të bisedës së tij në Zyrën Ovale me Joe Biden, tha se ata duan të ruajnë integritetin territorial të Ukrainës.

Ai tha se ata duan të arrijnë një paqe të qëndrueshme, raportojnë mediat e huaja.

"Ne duam të ruajmë integritetin territorial të Ukrainës, por gjithashtu të arrijmë një paqe të qëndrueshme", tha presidenti francez Emmanuel Macron në deklaratat fillestare të bisedës së tij në Zyrën Ovale me Joe Biden. 

Ai gjithashtu shtoi duke thënë se Franca dhe Shtetet e Bashkuara kanë bashkëpunuar ngushtë që nga fillimi i luftës për të ndihmuar në rezistencën e Kievit.

“Këto janë kohë shumë të vështira. Franca dhe Shtetet e Bashkuara kanë bashkëpunuar ngushtë që nga fillimi i luftës për të ndihmuar në rezistencën e Kievit”, tha Macron.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Macron- Biden: Të gatshëm të flasim me Putin! Konferencë ndërkombëtare më 13 dhjetor në Paris


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Tifozët shqiptarë të jashtëzakonshëm, shikoni përshëndetjen speciale me lojtarët në fundin e ndeshjes

Tifozët shqiptarë të jashtëzakonshëm, shikoni përshëndetjen speciale me lojtarët në fundin e ndeshjes