'Made in Shkodra', Vllaznia ndryshon stafin dhe i beson vendasve! Zv.trajner një 27-vjeçar

'Made in Shkodra', Vllaznia ndryshon stafin dhe i beson vendasve! Zv.trajner një 27-vjeçar

Trajneri Miloti, presidenti Xhaferi dhe drejtori sportiv Sinani

Vllaznia vendosi të shkarkojë tre ditë më parë trajnerin Mirel Josa. Në vendin e tij presidenca shkodrane emëroi Auron Milotin, që deri pak ditë më parë mbante postin e drejtorit sportiv. Tanimë kuqeblutë janë bërë "Made in Shkodra", teksa do jenë vendalinjtë ata që do drejtojnë ekipin.

Me lëvizjet e reja në staf, drejtuesit i kanë besuar ish-futbollistit Ergi Borshi (27-vjeç) rolin e zëvendëstrajnerit. Si videoanalist është punësuar shkodrani Ardit Mani, teksa legjenda Vioresin Sinani do mbajë postin e drejtorit sportiv, duke lënë atë të ndihmësit të trajnerit.

Trajner i portierëve do vijojë të jetë Ideal Lekiqi, teksa "prodhimin bio" e prish Mihail Tzokov, bullgari që prej disa kohësh është përgatitësi atletik i ekipit. Duket se drejtuesit nuk do "peshkojnë" më larg rrethit, duke e bërë Vllazninë prodhim vendas, të paktën në staf.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vllazni: 28/03/2023 23:45

    Brravo shkodra. Me vë gjelit bajm kotecin.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit