Makarona me mish viçi nga zonja Albana

Makarona me mish viçi

Përbërësit:

 • 1 pako makarona guackë
 • 3-4 racione mish viçi
 • 1 qepë
 • 1 kokë hudhër
 • 2 karrota
 • 1 lgj salcë e koncentruar
 • Kripë, piper
 • Majdanoz sipas dëshirës

Përgatitja:

Presim mishin në kubikë të vegjël, e kaurdisim duke shtuar pak ujë dhe salcën e koncentruar. Shtojmë qepën e prerë imët sikurse dhe një kokë hudhër me karrotat e prera në shkopinj. I lëmë të ziejnë dhe kur të jenë të bëra shtojmë makaronat duke i kaurdisur me atë pak lëng që ka mbetur. Më pas shtojmë pjesën e ujit të valuar. Rregullojmë shijen me erëzat dhe majdanoz nëse dëshirojmë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, Kolegji Zgjedhor: KQZ të paraqesë projektvendim të ri për afatet

Zgjedhjet në Himarë, Kolegji Zgjedhor: KQZ të paraqesë projektvendim të ri për afatet