Malaj për Ramën: Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik , të ha m***! Të mendosh që është kreu i OSBE...pu pu pu

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj

TIRANË- Për ish- deputeten e LSI-së, Nora Malaj, kryeministri Edi Rama dështoi në përballjen që pati me gazetarët mbëmë i ftuar në "Opinion".

Ajo shkruan se gjuha e trupit e tradhtoi përballë gazetarëve që u soll me arrogancë ndaj tyre. Për Malajn, e gjitha ajo skenë i kujtoi "vargjet e te madhit Dritero Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik , të ha munë”.

Postimi i plotë i Nora Malajt
Kur gazetarët të hedhin në knoc doën ! E filloi dhe e përfundoi me një gjuhë fyese , denigruese dhe çmendarake të gjithë ballafaqimin me gazetarët .

Intimidoj, fyeu e shau , cilin do që i erdhi ndërmend . Nuk kurse zotin Rakipllari, që me qytetari u mundua të krijonte dialogë, po çmendaraku nuk hante llogjikë, nuk kurseu zonjushën gazetare që me stil dhe shumë mençuri e  tepër e përmbajtur, “gëlltiti “gjuhën seksiste dhe arrogante të çmendarakut dhe përballoj me kurajo e qetësi logoren e tij pa argument.

Nuk mundi ta përballoj dot dhe gjuha e trupit e tradhtoj  në përballjen me Z. Shullaku . Dhe as miqësia me zotin Vangjeli nuk e ndihmojë! Ishte totalisht dëshpëruese dhe reale arroganca e tij në pamundësi për t’u përballur me ca të vërteta që  ulërasin. Çfarë mjerimi intelektual dhe çfarë fyerje për shqiptarët , intelektin dhe dashurinë që kanë ata për vendin ,jo vetëm ne Shqipëri ,po kudo ne botë! Dhe të mendosh që ky mavri - mavi drejton edhe OSBE... Pu pu pu ( do të thoshte Jovan Bregu)

Pu pu pu cfarë kohesh po kalojme. Dikur kishim burra shteti , sot kemi burra me metra të gjatë, që gjatësinë e shesin për vlerë dhe garanci “që nuk janë hajdutë!!??” . I vetmi argument dhe lajtmotiv i bisedës se :” Unë nuk jam hajdut se jam dy metra i gjatë” Lumi që mori Vunonë , po merr edhe vendin tonë me ketë njeri jashtë çdo standari social dhe humanë. Teksa e shihja skenën m’ u kujtuan vargjer e te madhit Dritero: “. Ta kesh mik të prish punë, ta kesh armik , të ha munë” E unë ne fakt e kam shok fëmijërie ...

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Kush prek votën t'i pritet dora' , a e mbështesni propozimin e Presidentit Meta?

Komento

Komente

 • Merita: 20/10/2020 12:06

  Turp si femer, Turp si ish deputete, Turp qe qe te perdorin.

  Përgjigju
 • Palaço: 17/10/2020 08:50

  Një femër e till palaço me fytyrën si byth del e pa pik turpi flet si një rugaçe ruge. E kjo kërkon votën e Shqiptarve. Po si mendon kjo që Shqiptarët jan idjot që ti japin votēn një rugaçje të till.

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 16/10/2020 22:49

  Pupupu pika pika qe si bien,edhe grua edhe mu***tin ne goje moti moti skam pare, sidoqofte kjo po e deshmon se eshte e devotshme per LSI qe dihet se ka mbledhur gjithe mu***tin e shqiptareve ashtu si PD gjithe kriminelet,pra jane ba bashk qenef e mu***t si kjo pula cullake me ne krye illir moniken ne njeren ane dhe sali berishen me dy tbijt bashen e fazlliqin,prandaj kjo pula ne vend te "kokrres" se misrit ka zgjedhur mu***tin ta mbaje ne goje per ta bindur illir moniken se eshte me ta dhe bashen e fazlliqin se eshte kunder Rames qe dmth pjese e qenefit PD-opozite.

  Përgjigju
 • Gjon kon: 16/10/2020 22:10

  Ajo eshte shprehja qe e ka then dikushe nga laberia e Vlores,mos kopjo edhe mos e perdorni me idote

  Përgjigju
 • gorenora: 16/10/2020 19:12

  Sa e peshtire kjo sharabajga. Na beri te prishim gojen. Sa gjynaf qe jemi. Verteton aksiomen qe nje pjese e shqipetareve jane kafshe. Kjo do pushtin/trapin Meta, qe nuk di te lidh dy fjale.

  Përgjigju
 • Ariu: 16/10/2020 18:15

  Femer eshte kjo NORI? nuk e besoj qe nga goja e një femre te dalin këto fjalë

  Përgjigju
 • Mondi: 16/10/2020 17:42

  Ty nora me duket se sta ka vene ate mikun edi prandaj te vjen inat se e paske dashur qe kur ishit te vegjel vet po na e permend por ti nuk hyn ne shijet e asnje mashkulli jo me ne ato te edit qe eshte edhe sqimatar. Qe ti vente mendja per ty duhet te behej dru me alcohol dhe te te vinte nje thes ne koke

  Përgjigju
 • ylli: 16/10/2020 17:19

  NUK eshte kaq e keqe nora sa thoni,,ka qene mesuese ne qemal stafa....tjeter gje eshte lsi...

  Përgjigju
 • Tutu: 16/10/2020 16:45

  Hajde baxhelle hajde... mbesa e sigurimsit Mark Dodani.... ka drejtuar arsimin per llogari te Lsi....

  Përgjigju
 • Labi: 16/10/2020 16:38

  Po kjo eshte kokra e injorances.Ku ka tru kjo te vleresoje punen dhe iteligjencen e Rames.Eshte i vetmi kryeminister qe ka punuar per vendin keto 30 vjet te ndryshimit te sistemit.Ti ti hash atij ate qe sthuhet.Kini 30 vhet qe po merni pare nga arka e shtetit,pare qe nuk i meritoni.Ju jini kthyer be hajdut profesionist,prandaj te jane ritur dhe bythet dhe breket te vine era shure.

  Përgjigju
 • Pupupuuu: 16/10/2020 16:30

  Ne fakt as nuk ja vlen per te komentuar ket..., shoqe ,moter te Mones e te lkes ..., apo kush do e therrase neser ...

  Përgjigju
 • Socialisti: 16/10/2020 16:27

  Kjo eshte femra me e peshtire qe ekziston sic eshte Lsi me keto fjale juve as keni per te erdhur ne pushtet asnjehere moj bushter ose me mire kurve e degjeneruar e bushtres Ilir Meta edhe e kryekurves monikes

  Përgjigju
 • Plaku: 16/10/2020 16:05

  Ndyresire.....

  Përgjigju
 • Arben: 16/10/2020 15:57

  Po kjo kush eshtë mor aman

  Përgjigju
 • Sportisti: 16/10/2020 15:49

  Nëse thua kështu (edhe pse ke qënë me arsimin që arsimi që ti ke mësuar të zëntë fytin sa më shpejt) do të thotë se Rama është për paqen për mirëkuptimin e jo si ju langaraqë e të pabesë, që kudo keni shkelur keni mbjellë vetëm trishtim maskarallëk e putanizëm politik. Ju jeni parti si Agimi i Artë në Greqi, doni kaos, rrëmujë, luftë, tym e mjegull që ndoshta ai MIU president që hiqet si luan prej kartoni mund të dalë pa u ndier nga shtegu i dhive prej andej nga ka ardhur, prej maleve ku vetëm shqopa rritej se për tjetër veç gurë e dhė ka!!! Sa për fjalorin që përdor do të përgjigjesha me të njëjtën mënyrë se vetëm kështu kupton niveli yt prej baxhelle, do të thoja: Brekëve të tua as një një plak 90 vjeç nuk u afrohet se i ke të "pa hekurosura" gjithë rrudha....

  Përgjigju
 • Toni: 16/10/2020 15:42

  Ish deputetë që nuk ja ka idenë të shkruajë me rregulla gramatikore në shqip. Të të vijë turp

  Përgjigju
 • Bobi: 16/10/2020 15:41

  Nora fiks si mona. Po kur ste la ulok koronary moj femer e ulet. O fisqire

  Përgjigju
 • Tosi: 16/10/2020 15:40

  I shkofsh prapa Nafije dybekut te leshitlikes moj sharebajge e haremit famekeq te Jales

  Përgjigju
 • Sidi: 16/10/2020 15:16

  Po ci ipni rendesi kesaj mender politikane .Shiko se cfar fjalori ka dhe llogjiko .Merr briskun dhe ndihmoje Ramen te pastroj qimet .Te vjen vshture ta shikosh kete llj vemje

  Përgjigju
 • VISI: 16/10/2020 15:09

  TI MOJ DOSE LSI KE BER BADERDIN ME BURSAT DHE EMRIMET NE MINISTRINE E ARSIMIT PLUS HAENGJET E SHRENUARA QE BEJE ME LEKET E SHTETIT TI MOJ FYTYR LOPE BURGUN E KE PAK SA PER RAMEN TI TI RRUSH KA...

  Përgjigju
 • Emigranti: 16/10/2020 15:06

  Baxhelle e degjeneruar femer e ulet qe nuk ja vlen as ta peshtysh....

  Përgjigju
  • Merakliu: 16/10/2020 21:25

   E peshtyn ky temi mos ki frike

 • O tej: 16/10/2020 15:06

  O baxhelle a cfar je ti ?

  Përgjigju
 • Xha temja: 16/10/2020 15:04

  Nora per ty dhe qatipin e presidences kjo shprehja ka vetem nje drejtim o te hani mune o te hani mune

  Përgjigju
 • Likja: 16/10/2020 14:49

  Ato gazetare qe ishin ne panelin e Fevzi byth qir**t qe jane zhele si puna yte o plehre e ndyre.

  Përgjigju
 • meri: 16/10/2020 14:49

  Femer e ult..............

  Përgjigju
 • Norlleku: 16/10/2020 14:46

  Nese.Spak do te hetonte kete kodoshen e Ilir Metes dhe Peco Vasilit do te nxirrnin xhevaire nga fonoteka e pornografive te LSI. Mos ti permendim te birin qe bridhte me BMW si qen rrugesh dikur. Do flase Liza e lushnjes Nora mos kij merak. Do shohim abuzimet e tua me bursat dhe emerimeve ne arsim. Po te flasim per moralin duhet te shtonim edhe nje epitet te merituar " me djerse " pervec fjales KODOSHE. Megjithse je Gjyshe serish do mbetesg Gjyshe K....e dhe urojme qe mbesa te gjej nje kodoshe si ty kur te rritet. Nuk po themi emrat ose emrin e norllekut tend se na bllokojne mesazhet ketu. Ti nuk te prish pune, ti vetem te ha mu..e.

  Përgjigju
 • Lala: 16/10/2020 14:36

  Mi Nora, duket që je saktë nga ato "mikeshat,,e zanatit më të vjetër që sa mbarojnë atë "punë,, vrapojnë tek "shoqet,, për të treguar sa të madh e kishte.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dashuria 'zhvesh' Ramën nga kostumi i kryeministrit! Publikon foto duke puthur në buzë Lindën: 10 vjet bashkë