Malësi e Madhe, adoleshentëve i gjejnë kallashnikov, armë gjahu, fishekë, maskë e drogë

Një 17 vjeçar u arrestuanga policia e Malësisë së Madhe, ndërsa shoku i tij 16 vjeç do të hetohet në liri pasi dyshohet se ishin posedues të një sërë armsh të cilët do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekspertizë të mëtejshme

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe vunë në pranga një 17-vjeçar dhe referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për një 16-vjeçar, pasi dyshohet se posedonin 1 armë zjarri kallashnikov, 1 armë gjahu, 23 fishekë luftarak, 1 maskë dhe një sasi të vogël lënde narkotike cannabis sativa, të cilat u gjetën dhe u sekuestruan nga shërbimet e Policisë. Arma e zjarrit dhe sendet e tjera do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekspertizë të mëtejshme;

S.G/B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Ambasadori holandez: Bashkëpunimi i PS me opozitën i rëndësishëm, realizoni reformën zgjedhore

Ambasadori holandez: Bashkëpunimi i PS me opozitën i rëndësishëm, realizoni reformën zgjedhore