Malësi e Madhe, kultivuan 116 bimë kanabis në fshatin Vukpalaj! Arrestohet 28-vjeçari, në kërkim bashkëpunëtori i tij

Malësi e Madhe, kultivuan 116 bimë kanabis në fshatin Vukpalaj! Arrestohet 28-vjeçari, në kërkim bashkëpunëtori i tij

116 bimët kanabis që u gjetën në fshatin Vukpalaj

Një 28-vjeçar është vënë në pranga pasi dyshohet se në bashkëpunim me një person tjetër të shpallur në kërkim ka kultivuar 116 fidanë kanabis, të cilët u gjetën gjatë kontrollit në disa fshatra të Malësisë së Madhe.

28-vjeçari me iniciale P. K. është vënë në pranga nga policia pasi dyshohet se në bashkëpunim me A. K., 44 vjeç, i cili është shpallur në kërkim kanë kultivuar 116 fidanët e kanabisit të gjetura në fshatin Vukpalaj.

Bimët u asgjësuan me anë të djegies, përveç një pjese që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Policia po vijon punën për kapjen e A. K. dhe për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Jetmir: 04/06/2023 12:50

    Ore po vlora e ka legalizuar gje se spo shikojme te kapet gje!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Vijon zjarri në pyllin Pishporo të Fierit, flakët rrezikojnë tokat bujqësore, zjarrfikësit në terren të vështirë

Vijon zjarri në pyllin Pishporo të Fierit, flakët rrezikojnë tokat bujqësore, zjarrfikësit në terren të vështirë