Malësia e Krujës zgjohet nën petkun e dëborës, nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve

 

Malësia e Krujës është zgjuar nën petkun e dëborës.

Reshjet e rëna gjatë natës në Parkun Kombëtar të Qafë-Shtamës por dhe ne të gjithë Malësinë e Krujës kanë bërë që niveli i Dëborës të shkojë afro 4 centimetra.

Deri tani nuk raportohet për probleme dhe rrugët janë të gjitha të kalueshme, por duhet kujdes.

Me ç’duket pandemia dhe mbyllja e gjithëçkaje ka ndikuar në uljen e temperaturave pasi prej afro 20 vitesh nuk mbahen mend reshje dëbore në prill siç ndodhi vjet apo sivjet.


Lajmi kryesor:

Dëbora zbardh qarkun e Korçës në këtë fillim prilli, trashësia në zonat malore arrin deri në 17 cm! Lirohet qarkullimi i mjeteve në Llogara


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

‘Intensiteti i ditës mund të sjellë kundërshtime të papritura’, njihuni me parashikimin e yjeve për sot