Mali i Zi shpall 'non-grata' një tjetër diplomat rus

Mali i Zi shpall 'non-grata' një tjetër diplomat rus

Ambasada e Rusisë në Podgoricë

Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi ka njoftuar se ka shpallur person të padëshirueshëm një tjetër diplomat të Ambasadës së Federatës Ruse, të akredituar në Mal të Zi.

Ministria bënë të ditur se vendimi është marrë për shkak të aktiviteteve që janë në kundërshtim me nenin 9 të Konventës së Vjenës për Marrëdhëniet Diplomatike. Njoftimi zyrtar nga Ministria e Punëve të Jashtme për këtë vendim përcakton një afat prej shtatë ditësh për largimin nga territori i Malit të Zi ambasadorit të Federatës Ruse, Vladislav Maslenikov. Kjo e çon në gjashtë numrin e diplomatëve rusë të dëbuar nga Mali i Zi në gjashtë muajt e fundit.

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Profesori: 12/08/2022 17:31

  Pse i perzimi nje e nga nje shpallini non grata krejt ambasadat ruse kudo ku jane sepse pjella te fares se kuqe jane.

  Përgjigju
  • Populli: 12/08/2022 18:09

   Profesor ne qe jemi popuj te varfer po bejme politiken e Amerikes nderkohe qe nga kjo situate po vdesim per buke nga cmimet e paperballueshme , duhet pare interesi i vendit dhe jo i vendeve qe as u plas fare per ne prandaj duhet reflektuar kush e ka fajin per kete gjendje kaotike ne bote !

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane