Maliqi flet si ekspert, llogari Leshajt: Policia e paaftë në parandalimin e krimit (VIDEO)

Seanca në Kuvend ka nisur me interpelancën e thirrur nga deputeti Lefter Maliqit dhe ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Ai i ka kërkuar llogari për vrasjen e dy të rinjve në Malësinë e Madhe, në javën e fundit, krimin në vend si edhe droga.

"Ngushëllime për shkak të paaftësisë së parandalimit të policisë në fushën e krimit, c'mund të na thoni për kriminalitetitn, ndërkohë që Cela po thotë se krimi ka pushtuar qytetin e Elbasanit, për vrasje makabër në Lushnje e Shkodër, për problemet e drogës, ku dy ditë më parë u kapën 1.2 ton drogë. Vrasjen që u bë në Malësinë e Madhe, por çmund të na thoni edhe për parcelat me drogë, kur s'kemi marrë asnjë masë po policët. Ç'mund të na thoni për Vettingun skandaloz në Polici, për veprimet e OFL-së dhe veprimet e tyre të famshëm apo për policinë shtetërore", tha Maliqi.


Lajmi kryesor:

Miratohen 6 projektligje në Kuvend/ Lleshaj: Krimi në nivelet më të ulta në dekadë! Maliqi: Mos paç fatin e Tahirit! Gjoni: Zgjedhje me qeveri teknike, kryeministre Spiropali; Ministrja: Meta përdor gjuhë urrejtje


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Te Politekniku dështon kontrolli, mund të futesh pa problem edhe nëse nuk ke vaksinë apo PCR