Maliqi për Ramën: Sille reformën ta votojmë, por lëri lojërat! Zgjedhjet e ardhshme fundi juaj

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, sfidon Ramën duke i thënë të sjelli në parlament marrëveshjen për reformën zgjedhore. Ai thotë se do ta votojë reformën, por provokon duke deklaruar se votat kryeministri i ka, por e di që zgjedhjet e ardhshme do të jenë fundi i tij.

"Ramzi lëre aktrimin, intrigën, shoë-n se të doli boja jo vetëm në Shqipëri, por dhe tek ndërkombëtaret. Frikacak boll bërë të fortin, mos hidh gurin e fshih dorën, do e votosh si Çeço marrëveshjen për Reformën zgjedhore të 5 Qershorit në Rezidencën Amerikane. Mos shit mënd se s'po shet ikona, mos përdor e shit opozitën parlamentare duke përberë lajm fallco se po u mbush mendjen sot me takim te dytë.

Bëhu burrë sille shpejt marrëveshjen zgjedhore për votim në parlament se garën, sfidën e ke me opozitën legjitime jashtë. Votat i ke mbi 100 kur do siç i ke pasur për PPP-të, KÇK, Klsh, antishpifjen, komisionin farsë për shkarkimin e Presidentit etj, s'të pijmë me ujë djallëzit, aktrimet, shtrëngo rripat dhe prano fundin në zgjedhjet e ardhshme ku gropën më të madhe e ke nga socialistet e zhgënjyer, bashkëpunëtoret e tu që u fute thikën pas shpine si mosmirënjohës dhe nga mallkimet e qindra e mijëra shqiptarëve qe i ke terrorizuar, kërcënuar, varfëruar, burgosur etj etj."-shkruan Lefter Maliqi.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

  • MALIQ KAPTERRI: 08/07/2020 14:29

    O maliq o kapterr mjer ky vënd që është bër skëter me ordiner si puna jote o maliq fshatari injorant i ler e njeri pler.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë