‘Malli i gjetur në makinë vlen më shumë se koka ime’, u kap me kokainë, dënohet me 4 vite burg shqiptari në Francë (EMRI)

‘Malli i gjetur në makinë vlen më shumë se koka ime’, u kap me kokainë, dënohet me 4 vite burg shqiptari në Francë (EMRI)

Mirsen Meti, 22 vjeç është dënuar nga një gjykatë në Francë, pasi është kapur më 8 kilogramë kokainë.

I riu shqiptar, ashtu si dhe në paraburgim, nuk ka dashur të flasë shumë gjatë seancës gjyqësore duke thënë ‘se ka frikë për jetën e tij'.

“Dëshiroj të hesht” ka përsëritur ai. “Kokaina e gjetur në makinë vlen më shumë se koka ime” ka vijuar më tej, raporton media franceze.

22-vjeçari shqiptar u kap në 3 maj në Saint-Etienne-de-Montluc, ku oficerët e doganës dhe qeni zbuluan kokainë dhe polen cannabis.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit