'Mallkimi' me dëmtimet, futbollisti i Kombëtares mbyll sezonin

'Mallkimi' me dëmtimet, futbollisti i Kombëtares mbyll sezonin

Adrian Bajrami

Adrian Bajrami ka mbyllur sezonin dhe nuk mund të konsiderohet si një forcë më shumë për stafin e Benfica 2. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka pësuar një dëmtim të rëndë në fibulën e këmbës së djathtë, teksa koha e rikuperimit është nga 4-6 muaj. Thyerja ka qenë më e rëndë nga sa pritej, me 20-vjeçarin që këtë sezon ka zhvilluar 13 takime me ekipin e dytë të portugezëve.

Mbrojtësi tanimë nuk do jetë gati as për kombëtaren dhe trajnerin e ri kuqezi, Sylvinho. Bajrami i bashkohet Brojës dhe Bares që kanë pësuar dëmtime të rënda këtë sezon, me sulmuesin e Chelsea që njëjtë si Bajrami kanë mbyllur sezonin. "Adrian Bajrami ka thyer fibulën e këmbës së djathtë. Shërohu shpejt Bajrami", thuhet në njoftimin e Benficës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Të prezantoj Shqipërinë’! Aktori i lindur në Itali, monolog në teatër

Të prezantoj Shqipërinë’! Aktori i lindur në Itali, monolog në teatër