Manastirliu: Mbi 11 mijë vaksinime anti-COVID janë kryer ditën e sotme

Vijon me ritme të shpejta vaksinimi masiv në vend, ku ditën e sotme janë kryer 11.078 vaksinime anti COVID. Lajmin e ka bërë të ditur në rrjetet sociale ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Që nga fillimi i fushatës 'Shqipëria Buzëqesh' janë kryer 1.190.847 vaksinime.


Lajmi kryesor:

Sot mbi 11 mijë vaksinime, nga qendra në periferi! Asnjë humbje jete nga COVID, 37 raste të reja dhe 20 pacientë të shtruar te Infektivi


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

1 mln e 700 mijë vaksinime të kryera kundër COVID, Rama: Vaksinohuni sot, mbroni shëndetin