GOLAT/ Manchester City është i frikshëm, Tottenham fitore me zemër! Liverpooli 'shkërmoq' 4-1 Chelsean dhe vijon kryesimin, Broja në stol

Premier League në Angli është në raundin e 22-të. Liverpooli fitoi 4-1 kundër Chelseat dhe vijon kryesimin, teksa Tottenham mori tri pikë me vështirësi në shtëpi duke mundur 3-2 Brentfordin. Në "Etihad", Manchester City mposhti 3-1 Burnleyn.

Dueli i "Anfield" mes Liverpoolit dhe Chelseat pa të kuqtë e Klopp të fitonin 4-1 në një ndeshje që nuk u vendos asnjëherë në diskutim. Kryesuesit e Premier League shënuan dy herë në pjesën e parë me Diego Jota dhe Bradley, teksa Nunez humbi edhe një penallti. Në fraksionin e dytë të ndeshjes, Szoboszlai dhe Diaz vulosën tri pikët e Liverpool, para se Nkunku të gjente golin e "flamurit" për Blutë. Te Chelsea në stol për 90 minuta qëndroi Armando Broja, me sulmuesin shqiptar që është lidhur me një largim nga ekipi në orët e fundit të merkatos së dimrit. Për t'u evidentuar edhe katër shtyllat e Nunez. 

Në "Etihad", Manchester City u argëtua dhe fitoi 3-1 me Burnley. Dueli i 22-të këtë sezon në Premier League foli për djemtë e Guardiolës, që shënuan me Julian Alvarez në minutat 16-të dhe 22. Në golin e dytë pasimi i De Bruyne ishte fantastik. Ndërkohë që Rodri në minutën e 46 "vuloi" gjithçka. Në fundin e ndeshjes Al Dakhil shënoi golin e vetëm te miqtë.

Premier League, java 22:

E mërkurë:

Manchester City 3-1 Burnley

Tottenham 3-2 Brentford

Liverpool 4-1 Chelsea

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:16
VIDEO/ Gjashtë minuta deçizive, Man. City 'likuidon' 3-1 Burnleyn

Në "Etihad", Manchester City u argëtua dhe fitoi 3-1 me Burnley. Dueli i 22-të këtë sezon në Premier League foli për djemtë e Guardiolës, që shënuan me Julian Alvarez në minutat 16-të dhe 22. Në golin e dytë pasimi i De Bruyne ishte fantastik. Ndërkohë që Rodri në minutën e 46 "vuloi" gjithçka. Në fundin e ndeshjes Al Dakhil shënoi golin e vetëm te miqtë. Me këtë fitore, City shkon në kuotën e 46 pikëve dhe me një ndeshje më pak mban vendin e dytë, me pesë pikë pas kryesuesve të Liverpool.

Ora 10:15
Fitore titulli, Liverpooli 'poker' Chelseat! E turpëron 4-1, Broja nuk preferohet (VIDEO)

Dueli i "Anfield" mes Liverpoolit dhe Chelseat pa të kuqtë e Klopp të fitonin 4-1 në një ndeshje që nuk u vendos asnjëherë në diskutim. Kryesuesit e Premier League shënuan dy herë në pjesën e parë me Diego Jota dhe Bradley, teksa Nunez humbi edhe një penallti. Në fraksionin e dytë të ndeshjes, Szoboszlai dhe Diaz vulosën tri pikët e Liverpool, para se Nkunku të gjente golin e "flamurit" për Blutë. Te Chelsea në stol për 90 minuta qëndroi Armando Broja, me sulmuesin shqiptar që është lidhur me një largim nga ekipi në orët e fundit të merkatos së dimrit. Për t'u evidentuar edhe katër shtyllat e Nunez. Liverpooli me këtë sukses shkon në kuotën e 51 pikëve në vendin e parë, teksa Chelsea mbetet në pozitën e 10-të me 31 pikë.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin