Mandati i Xhaçkës, Kryemadhi: Gratë bëhen ‘mish për top’, ‘karma is a bitch’ Olta

 

Pas fjalës së deputetes Olta Xhaçka në Kuvend, deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi tha se ajo është pjesë e regjisë që drejton mazhoranca.

‘Më vjen keq që ne gratë bëhemi mish për top për burrat, por ‘karma is bitch’ Olta. Sot pas 34 vitesh gjendemi akoma në një regjim hibrid gjysmë demokratike. Nga një vend hibrid po shkojmë drejt një vendi autoritar. Drejtësia funksionon me regji dhe Olta Xhaçka është pjesë e regjisë.

I duhet mazhorancës ushqim për opinion publik që të largohet vëmendja nga inceneratorët, fondet e IPARD. Ju kujtojmë Xhafajn para disa vitesh për vilën që ju dha Bashës për të larguar ministrin e Brendshëm.

Elitat e së shkuarës dhe të ardhmes të cilat vazhdojmë të jemi informal edhe në punën që bëjmë vazhdojmë të kemi një punën informale. Nuk kemi një vizion të qartë cila do të jetë ekonomia shqiptare për të ardhmen.’- tha Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Mandati i Xhaçkës nuk shkon në Kushtetuese, PS rrëzon kërkesën e opozitës! Deputetja: Bashkëshorti im vetëm investitor i asistuar, jo strategjik


M.Q./S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët