Maqedoni e Veriut/ 25 raste të reja me COVID-19 dhe dy viktima gjatë 24 orëve, shkon në 354 numri i të prekurve

Foto ilustruese

MAQEDONI E VERIUT-Gjatë 24 orëve janë regjistruar dy vdekje të reja, duke e çuar në 11 numrin e viktimave nga COVID-19,

Këtë të mërkurë janë regjistruar 25 raste të reja ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 354.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se Maqedonia e Veriut ka kapacitete të mjaftueshme për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

Ai tha piku i pandemisë së virusit pritet të arrihet në fund të muajit prill.

“Kemi situatë dinamike në të gjitha zonat e vendit. Pikun e presim diku nga fundi i muajit prill. Mund të thuhet lirisht se sistemi shëndetësor është i përgatitur të pranojë numër më të madh të pacientëve”, ka deklaruar Filipçe.

Numri i personave të shëruar ka arritur në 17.

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për 46 raste të shkeljes së masave të qeverisë për lëvizje gjatë kohës së ores kufizuese.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)