Maqedoni e Veriut, vaksinat nga Serbia me makinë të thjeshtë, ministri ngarkon dhe shkarkon personalisht kutitë

Maqedoni e Veriut, vaksinat nga Serbia me makinë të thjeshtë, ministri ngarkon dhe shkarkon personalisht kutitë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka pranuar dërgesën e dytë nga gjithsej 8 mijë doza të vaksinës Pfizer që janë siguruar nga Serbia, raportojnë mediat vendase. Filipçe së bashku me homologun e tij serb Zllatibor Llonqar janë angazhuar personalisht të shkarkojnë-ngarkojnë dërgesën me vaksina. Por ajo që është e habitshme është fakti se vaksinat janë transportuar me makinë të thjeshtë, pavarësisht se për ruajtjen e tyre duhen temperatura shumë të ulëta.   Dërgesa e parë me 4680 doza të vaksinave Pfizer nga Serbia kishte arritur në 14 shkurt dhe pas asaj dërgese nisi zyrtarisht procesi i imunizimit kundër Covid-19.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura