Maradona komplimenton Tottin
"Është dhe do të jetë më i miri"

Maradona komplimenton Tottin<br />"Është dhe do të jetë më i miri"
Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona, i ka kushtuar një status lojtarit Italian Francesco Totti ku shkruan se, “Është dhe do të jetë lojtari më i mirë që kam parë në jetën time”.
 
I pyetur aë çfarë ka menduar për këtë dedikim, Totti është shprehur se, “Çfarë mendova kur mësova se Maradona është shprehur se jam lojtari më i mirë që ka parë në jetën e tij? Vetem heshta”.
 
“Mbreti i Romës”, siç e cilëson Maradona i ka thënë këto fjalë pasi ka marrë në  Sallonin e Nderit të Komitetit Olimpik Italian (Coni) diplomën “Honoris Causa” për Master në strategjinë e biznesit në sport.
 
Statusi i plotë i Maradonës në Facebook.

Francesco Totti Mbreti i Romës!
Është dhe do të jetë lojtari më i mirë që kam parë në jetën time!
#Rispetto

maradona
Statusi i Diego Maradonës në Facebook

Redaksia Online

Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)