Marikaj me shkollë të re pas rindërtimit, Rama i jep leksione basketbolli Spiropalit dhe Ahmetajt në palestrën e re

Kryeministri Edi Rama ka vizituar pasditen e sotme shkollën e re ‘’Ramazan Subashi’’ në Marikaj të Vorës, prej nga ku ka vijuar edhe traditën e basketbollit. Për të ‘testuar’ palestrën e re në këtë shkollë Rama ka ftuar ministren për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropalin dhe atë të Rindërtimit, Arben Ahmetajn që të bëjnë kosha, në zonën e basketobllit.

Kryeministri ka qenë i pagabueshëm goditjen e tij, kurse Spiropali dhe Ahmetaj dolën huq me gjuajtjet e para.

Spiropali i bëri me dije Ramës se ishte volejbolliste dhe jo basketbolliste, por gjithsesi nga afër arriti të shënojë. Ndërkaq ministri i Rindërtimit, Ahmetaj pas dy tentativave të dështuara, ia doli të realizojë një kosh vetëm pasi hoqi xhupin që mbante veshur.

 

 

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento

Komente

 • Erjola: 04/12/2020 08:44

  Shkolle bashkekohore dhe shume e bukur. Shpresoj qe femijet dhe personeli qe do ta perdorin ta mirembajne dhe jo ta shkaterojne, sic e kemi zakon.

  Përgjigju
 • poi: 04/12/2020 08:39

  fshati digjet, spiropali krifet

  Përgjigju
 • Shpellari nga tropoja: 04/12/2020 07:20

  O arben....po tjeter cfar i mungon o i verbuar i pd se...po kete dhe ne gjermani dhe nuk ka kaq lluks...po rjeta e volej vihet ...kaluci po ashtu...drasa gjithashtu...po te verboj pamja dhe nuk shaje dot ...ah qyqaret ju....ikni shkeputunu nga sali krimineli me com.dhe votoni per pun bitisurit jo per pun gamisurit llapaqenet kriminelet hajdutet trafikantet mafjozet tradhetaret rembysit ..e opozites rrugore

  Përgjigju
 • Arben: 03/12/2020 21:51

  Shkolle goxha e mire me shume hapesira dhe mjedise sportive,,por vetem palestra nuk kishte mundesi per te luajtur volejboll .nuk ka rrjete dhe nuk kishte paisje force.kaluc ,pedane, apo nje shkalle derrase qe varet ne mur per te bere ushtrime gjimnastikore,,po biblioteke ka shkolla,,po salle kompjuterash-qe ta perdorin nxenesit per punet e tyre...pista e vrapimit jashte duhet te ishte e plote 400 m..jo e pjeshme..

  Përgjigju
 • Ju lumtë!: 03/12/2020 21:31

  Tip Top,si në ZvicerLand!..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Negociatat me Greqinë, Idrizi: Shqipëria pa Çamërinë është e mangët! Ata që ulen me harta e laps në dorë janë tradhëtarë