Marrëveshja historike Izrael-Emiratet e Bashkuara, Rama: Frymëzim edhe për rajonin

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për marrëveshjen historike mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe duke thënë që një ngjarje e tillë është me të vërtetë frymëzuese.

Përmes një postimi në Twitter, Rama ka reaguar në rolin e kryetarit të OSBE-së, duke shkruar se një frymë të tillë duhet ta ndjekin edhe vendet në rajon.

"Kjo është me të vërtetë frymëzuese dhe uroj me gjithë zemër që të frymëzojë të tjerët në rajon të ndjekin me të njëjtin frymë dhe të punojnë së bashku për një të ardhme të përbashkët të të gjithë njerëzve të tyre. Urime për të tre miqtë e shkëlqyer të Shqipërisë", shkruan Rama.

E.D./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

 • Ida: 15/08/2020 10:18

  Po eshte e vertete kur Israeli te bej paqe me palestinen gezohu zoti kryeminister

  Përgjigju
 • Iris: 14/08/2020 02:43

  Historike do jete kur Izraeli ta beje me Palestinen e Iranin.

  Përgjigju
 • Arbëri: 13/08/2020 20:50

  Të shkon mendja te serbia që SHQIPËTARËT në Kosovë të ua falin viktimat masakrat dëmet vetëm për një shengen muti, harroje. Com

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lufta mes Azerbajxhanit dhe Armenisë/ Rama si kreu i OSBE: Nxis palët të bëjnë armëpushim para se numri i njerëzve në këtë konflikt të rritet më tej