POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Marselo jasht Realit? CR7 e kërkon tek Juventus

Marcelo së bashku me ish-shokun e tij të skuadrës Cristiano Ronaldon

Mbrojtësi i Real Madridit Marcelo nuk po kalon ditët e tij më të mira tek Real Madrid. Javët e fundit ylli Brazilian e ka humbur vendin e titullarit në Madrid dhe kjo gjë ka shtuar zërat që ai do ti bashkohet ish-shokut të skuadrës Cristiano Ronaldo-s. Që në verë pati zëra të shumtë për transferim e Marselos tek “Zonja e Vjetër” pasi Cristiano Ronaldo ka shprehur dëshirën e tij për ta pasur shok skuadre edhe tek Juventus.

Në mediat spanjolle përflitet se Real Madrid do të fillojë “revulucionin”, disa “veteranë” do të largohen dhe Marselo mund të jetë një prej tyre. Braziliani duket sikur është i etur për t'u ribashkuar me Crisitianon. "Nëse Juventusi kërkon të nëshkruaj për mua, ju lutem më lejoni të shkoj", u ka thënë Marcelo shefave të Realit.

Braziliani nuk mund të largohet në merkaton e dimrit por merkato e verës duket sikur do e gjejë mbrojtësin e talentuar me skuadër të re.

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento