Masakra në Nicë reagon presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli: Jam i tronditur!

Foto ilustruese

Masakra e Nicës reagon presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli i cili me anë të një postimi në Twitter shprehu tronditjen e tij.

"Jam thellësisht i tronditur dhe i trishtuar nga lajmi i sulmit të tmerrshëm në Nicë. Kjo dhimbje ndihet nga të gjithë ne në Evropë. Ne kemi për detyrë të bashkohemi kundër dhunës dhe atyre që kërkojnë të nxisin dhe përhapin urrejtje”, tha Sassoli.

Ndërkohë që ka reaguar edhe ish kryeministri francez Jean-Marc Ayrault, i theksoi se të gjithë duhet të bashkohen kundër terrorizmit islamik.

"Solidarizohem me familjet e viktimave dhe të gjithë banorët e Nicës, kjo ishte më vërtetë një goditje në zemër. Le të qëndrojmë të bashkuar dhe të vendosur me të gjitha forcat tona për të përballuar kërcënimin e terrorizmit islamik mbi vendin tonë", tha ish kryeministri.

Ndërkohë që pritet mbërritja e presidentit francez në Nicë. Poashtu njoftohet se kryeministri francez është nisur drejt Nicës po ashtu. 


Lajmi kryesor:

'Allahu Ekber'/ Dy sulme terroriste në Francë brenda 2 orësh! 3 viktima, një gruaje i pritet koka te katedralja 'Notre Dame' në Nicë! Vritet një nga autorët (VIDEO)


S.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës