Masat në Rinas për virusin, kontrollohen kinezët që futen në Shqipëri

Report Tv mëson se në aeroportin e Rinasit janë shtuar kontrollet pas ngritjes së alarmit nga virusi kinez. 25 kinezë, që erdhën në Shqipëri mëngjesin e sotëm tranzit nga Turqia janë kontrolluar në Rinas, por kanë rezultuar pa probleme. Në aeroport ndodhet një mjek, por gjithashtu janë vendosur edhe pajisje shtesë kontrolli.


Lajmi kryesor:

Virusi nga Kina, Shqipëria merr masat e para, kontroll kinezëve në aeroport! Manastirliu: Të vihen në zbatim planet e emergjencës (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?