U bënin truk me letra turistëve dhe u merrnin para, pranga tre 'mashtruesve' në Durrës

DURRËS- Lojërat me letra në plazh duke mashtruar turistët u kanë kushtuar shumë 3 të rinjve nga Durrësi.

Skema e tyre e mashtrimit është zbuluar, e për pasojë janë vënë në prangat e policisë. Bëhet fjalë për 3 të rinjtë Bruxhino Murati 28 vjeç, Albi Xhixha 19 vjeç banues në Shijak dhe Klejdi Dusho, 19 vjeç, banues në Skrapar.

Se si funksionin këto lojëra është ende e paqartë, por nga sa mësohet me anë të kësaj skeme mashtrimi, ato u kanë marrë turistëve një sasi të konsiderueshme parash.

Tre të rinjtë u arrestuan në momentin që po mashtronin një turist nga Kosova, teksa gjatë kontrollit fizik iu dhet dhe kanabis. Ndaj tyre, rëndojnë akuzat për veprat penale "Mashtrimi" kryer në bashkëpunim dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ambasadori slloven nga Korça: Shqipëria është gati për hapjen e negociatave, e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE