Mashtronte qytetarët se do i siguronte vende pune dhe falsifikonte dokumente, shpallet në kërkim 27 vjeçarja! U filmua duke numëruar 2500 euro në makinë

Mashtronte qytetarët se do i siguronte vende pune dhe falsifikonte dokumente, shpallet në kërkim 27 vjeçarja! U filmua duke numëruar 2500 euro në makinë

Joana Boçaj

Joana Boçaj, 27-vjeçarja nga Vlora është shpallur në kërkim pasi mashtronte qytetarët se do i siguronte vende pune. Ajo përfitonte shuma të konsiderueshme parash me mashtrime dhe kryente falsifikim të dokumenteve zyrtare.

Ajo kishte krijuar profil si specialiste në Drejtorinë e Kujdesit Shëndetësor Vlorë dhe në një video të transmetuar nga emisioni investigativ "Stop" duket se si e reja numëron 2500 euro që i kishte përfituar duke mashtruar një qytetar për një vend pune që nuk do të realizohej asnjëherë.

Përveç kësaj, kishte sajuar edhe një dokument fals emërimi për një zonjë në pozicionin e  shefes së financës në Spitalin Memorial të Fierit.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Hetimi i SPAK për inceneratorin e Tiranës, GJKKO konfirmon masat e sigurisë

Hetimi i SPAK për inceneratorin e Tiranës, GJKKO konfirmon masat e sigurisë