Maska dhe manekina kundër samitit të G20

Ndërsa në Osaka, në Japoni janë mbledhur liderët e 19 vendeve më me ndikim në botë, në kuadër të samitit të 14-të të G20 për të diskutuar mbi çështjen e ndryshimeve klimatike, tregtinë e lirë dhe pabarazinë ekonomike, protestues të shumtë kanë bërë thirrje që t'i jepet fund përdorimit të qymyrit dhe lëndëve djegëse fosile nga vendet e industrializuara.

Pjesëmarrësit në protestën e organizuar nga "Takayoshi Yokoyama", një organizatë ndërkombëtare mjedisore, mbanin në fytyrë maska të liderëve botërorë, duke përfshirë figurat e kryeministrit japonez Shinzo Abe dhe presidentit amerikan Donald Trump

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rezoluta e Parlamentit të Malit të Zi për ndalimin e mohimit të gjenocidit në Srebrenicë, reagon presidenti serb