Mat/ Po transportonte me kamionçinë dru të prera në mënyrë të paligjshme, vihet nën hetim 27-vjeçari

Mat/ Po transportonte me kamionçinë dru të prera në mënyrë të paligjshme, vihet nën hetim 27-vjeçari

Foto ilustruese

Një 27-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Matit, pasi u kap duke transportuar me një kamionçinë dru për zjarr, të prerë në mënyrë të paligjshme. Sakaq drutë dhe automjeti u sekuestruan nga policia.

Në pranga ka rënë A.M., 27 vjeç, banues në Burrel, i cili u  kap nga shërbimet e Policisë, në fshatin Zenisht, duke transportuar me një automjet kamionçinë 5m³ lëndë drusore, e prerë në mënyrë të paligjshme.

Sasia e lëndës drusore bashkë me automjetin, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Çfarë karakteri, Roma fiton 1-2 me përmbysje kundër Sassuolos (VIDEO)

Çfarë karakteri, Roma fiton 1-2 me përmbysje kundër Sassuolos (VIDEO)