Mazhoranca paralajmëron përmbytje në zonën e Divjakës

Mazhoranca ka paralajmëruar qytetarët në brigjet e Shkumbinit, që të largojnë bagëtitë apo mjete bujqësore përgjatë lumit nga Çerma e sipërme dhe çermat e tjera përgjatë Shkumbinit për shkak të rrezikut për përmbytje.

"Papër, Elbasan, Këtu është vendi i duhur për të parë nivelin e prurjeve të Shkumbinit, të cilat mund të rrezikojnë ekonomitë bujqësore në Bashkinë e Divjakës. Prurjet janë të larta dhe vijimi i reshjeve, në Librazhd mund ta rrisë edhe më tej nivelin e Shkumbinit. Prandaj duhen larguar bagëtitë apo mjetet bujqësore nga tokat përgjatë lumit nga Çerma e sipërme dhe çermat e tjera përgjatë Shkumbinit", shkruan kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

 


Lajmi kryesor:

Moti i keq 'mbërthen' Shqipërinë! Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati dhe shkaktojnë përmbytje! Ministria e Mbrojtjes: Ja qarqet më problematike


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal