Mbahet dasma e parë e familjes mbretërore pas 100 vitesh në Rusi, të ftuar edhe Princ Leka dhe Elia Zaharia! Romanovi i fundit martohet me një italiane

George Mikhailovich dhe Rebecca Bettarini

Një ceremoni solemne martesore, me një rit ortodoks dhe të denjë për një car, u mbajt në Katedralen e Shën Isakut në Shën Petersburg midis trashëgimtarit të fundit të familjes Romanov, George Mikhailovich, 40 vjeç dhe sipërmarrëses e shkrimtares italiane Rebecca Bettarini. Dhe ishte hera e parë që nga Revolucioni i Tetorit në vitin 1917 që një Romanov festoi dasmën e tij në ish -kryeqytetin perandorak të Rusisë Cariste.

I ftuar në dasmën bretërore ishte edhe Princ Leka i Shqipërisë dhe Pincesh Elia Zaharia. Elia kishte veshur një kostum ngjyrë bojë-qielli, të kombinuar me një kapele, ndërsa Princ Leka kishte zgjedhur si gjithmonë një kostum klasik.

Në fakt, përfaqësues të familjeve mbretërore evropiane ishin gjithashtu të ftuar në dasmë, siç ishte ish-Mbretëresha e Spanjës Sofia me të cilën Romanovët janë të lidhur.

Nusja, Rebecca Bettarini, 39 vjeç, hyn në kishë e shoqëruar nga babai i saj, ish -ambasadori italian Roberto Bettarini. Rebecca është një sipërmarrëse dhe gjithashtu autore e romaneve të spiunazhit ndërkombëtar.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Goni: 02/10/2021 09:22

  Gjyshi i ketij zullapi u be mbret ne saje te serbit qe fali shen naunin dhe nje pjese te rethinave te shkodres

  Përgjigju
 • Andrea: 01/10/2021 20:54

  Amon se eshte shume patetike ta quash "Princ", eshte thjesht nje qytetar me emrin Leka, qe rastesia beri qe gjyshi i vet te ishte nje hajdut qe ia mbathi me vrap sa i moren karrigen e pushtetit...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Problematika në Gjirokastër nga moti i keq, përmbyten rrugët në disa lagje