Mbajti peng nënën e 2 fëmijëve në Durrës, lihet në burg Marjus Musaku! Dëshmia: Nuk e kam rrëmbyer! Ne kemi histori dashurie

Mbajti peng nënën e 2 fëmijëve në Durrës, lihet në burg Marjus Musaku! Dëshmia: Nuk e kam rrëmbyer! Ne kemi histori dashurie

30-vjeçarja dhe banesa ku u mbajt peng

Ditën e sotme në Gjykatën e Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Durrës, është vendosur masa “Arrest me burg” për 32-vjeçarin Marjus Musaku, i cili akuzohet për “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Shtrëngimi apo pengimi për të bashkëjetuar ose për të lidhur apo zgjidhur martesë” dhe “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”.

Shtetasi Musaku u arrestua në flagrancë nga blutë e qytetit të Durrësit pasi prej 9 ditësh mbante peng nën kërcënimin e armëve të ftohta,  shtetasen Ersida Dyrmishin.

30-vjeçarja, nënë e dy fëmijlve të mitur u deklaruar e humbur nga bashkëshorti i saj më datë 25 korrik. Dyrmishi u mbajt peng për 9 ditë në një banesë në periferi të Durrësit, ndërkohë që familjarët kishin kërkuar dhe ndihmën e mediave dhe qytetarëve për gjetjen e saj.

Musaku dyshohet se ka abuzuar seksualisht me të renë, duke e kërcënuar dhe për jetën e familjarëve të saj. Sakaq dhe në gjykatë ai ka refuzuar që e reja të jetë rrëmbyer, madje ai është shprehur se “Nuk e kam mbajtur peng. Ajo ka ardhur me dëshirën e saj. Ne kemi një hsitori dashurie, kemi qenë bashkë këto ditë”.

Sakaq, Dyrmishi deklaron se e njihte Musakun, por nuk preferon t’i vendosë një emër tjetër njohjes së tyre.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lushka: 05/08/2022 12:04

    Nuk ka shance ai djal duhet te jete I pafajshem edhe se ka marre me zor edhe pa vullneti e saj! Ajo vajze duhet tithote te vertete te fundit e ka te sajin zogunben cte doj! Eshte 2022 vetem mendjet e ceketa mendojne se e ka mbajtur me zor. Pastaj ai e mori ai djali deri atje se nga shtepija e saj duhet te hecesh shum besoj! E genjeume karamel!? Pavaresisht statusit te saj I pelqeu e beri!? Ska lidhje rrembimi per mua nese kan nje raport ta thojne edhe tradhetite bashkeshortore ndodhin ne te gjithe boten pastaj bashkeshorti te vendose nese e do apo jo me ne shtepi. Mbi 50 % e familjeve shqiptare jetojne sa per sy e faqe me huqe me vese me tradheti she jetojne ne nje shtepi fundja nuk eshte fundi I botes se shkoj ai as e vrau e as e demtoj.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Atentati në Elbasan, ja kush mbeti viktimë (EMRI)

Atentati në Elbasan, ja kush mbeti viktimë (EMRI)