Mbante arsenal armësh në banesë, arrestohet 21-vjeçari në Mat, nën hetim babai

Mbante arsenal armësh në banesë, arrestohet 21-vjeçari në Mat, nën hetim babai

Pamje nga arsenali i armëve

DIBËR- Një 21-vjeçar ka rënë në pranga të policisë së Matit pasi i është gjetur në banesë një arsenal armësh, ndërsa në hetim është vënë babai i tij, H. R., 56 vjeç.

Bëhet e ditur se në kuadër të operacionit policor të koduar "Weapons", është prangosur Rigers Reçi.

Gjatë kontrollit në banesën e tij në fshatin Karicë, u gjetën të fshehura: 1 kallashnikov, 3 armë gjuetie, 1 armë zjarri pistoletë, 114 fishekë dhe 2 kapuça në formë maske, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.  

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Vuçiç: Do loboj në SHBA kundër rezolutës për Srebrenicën në OKB

Vuçiç: Do loboj në SHBA kundër rezolutës për Srebrenicën në OKB