Vaksinimi masiv, mbërrijnë në Rinas mbi 31 mijë doza të vaksinës Pfizer

31.590 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur këtë mbrëmje në aeroportin e Riansit. Ndërkohë që në vendin tonë kanë mbërritur gjithsej 2.045.310 vaksina anti-COVID. Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu.

“Edhe 31,590 doza vaksine Pfizer mbërritën pak më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 2,045,310 sasinë e vaksinave anticovid që kanë mbërritur deri tani në vendin tonë” shkruan Manastirliu.

Vaksinat e mbërritura në Rinas 

 


Lajmi kryesor:

Situata nga pandemia, 451 raste të reja dhe 7 viktima nga COVID në 24 orë! 242 pacientë të shtruar në spital! Mbërrijnë në Rinas mbi 31 mijë Pfizer


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Korça zgjohet 'nën pushtetin' e mjegullës