Tronditen ambasadat e Ukrainës në BE, mbërrijnë 'pako të përgjakshme' që përmbajnë sy kafshësh

Tronditen ambasadat e Ukrainës në BE, mbërrijnë 'pako të përgjakshme' që përmbajnë sy kafshësh

Pamje nga Vendngjarja

1669991813_madrid.PNG

Disa ambasadave të huaja ukrainase u janë dërguar "pako të përgjakshme" që përmbajnë sy kafshësh, ka pohuar Kievi, pas "letër-bombave" në Madrid.

Pakot u dërguan në ambasadat e Kievit në Hungari, Holandë, Poloni, Kroaci dhe Itali.  Ata u dërguan gjithashtu edhe në konsullatat e përgjithshme në Napoli dhe Krakov.

Ata u pritën edhe nga konsullatat e përgjithshme në Napoli dhe Krakov, raportojnë mediat e huaja.

Disa pako të dyshimta u zbuluan në Spanjë këtë javë, përfshirë një në zyrën e kryeministrit spanjoll, ambasadën ukrainase dhe në një kompani armësh që furnizon Ukrainën.

Është e paqartë nëse incidentet janë të lidhura me njëra-tjetrën, por dy letra të dërguara në Spanjë duket se kanë ardhur nga i njëjti dërgues, pasi një adresë identike emaili u gjet në paketim.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ BE marrëveshje për çmimin tavan të naftës ruse: Jo më shumë se 60 dollarë! Kremlini: Gati të flasim edhe me SHBA-të


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Për herë të parë në Shqipëri, Inter zhvillon miqësore me klubin e Superligës

Për herë të parë në Shqipëri, Inter zhvillon miqësore me klubin e Superligës