Shkodër/ 30 ditë burg për policin që ngacmoi të miturën, vëllai: S'dalim nga shtëpia, na vjen turp (VIDEO)

Shkodër- Berhan Bajrakurtaj , polici i cili  u arrestua nga kolegët e tij në zonën e Malësisë së Madhe, pas skandalit të publikuar në media, është dënuar me 30 ditë burg nga Gjykata e Shkodrës. Ai akuzohet se kishte ngacmuar seksualisht një të mitur duke i dwrguar video intime.

Report Tv mëson se seanca u krye me dyer të mbyllura ndërkohë që pranë gjykatës ishin edhe familjarë e të afërm të efektivit të policisë.

Vëllai i tij, Afrim Bajrakurtaj ka deklaruar se akuzat janë të pabaza.

"Nëse e ka bërë atë gjë ai nuk është vëllai ynë. Video është e montuar nga mediat. Ne kemi tre ditë që nuk dalim jashtë sepse na vjen turp. Ai nuk e ka bërë atë gjë, por nëse ai e ka bërë mos të dalë më nga burgu", deklaroi vëllai i Berhan Bajrakurtajt.

Sipas dëshmisë së dhënë dy ditë më parë, polici pranon autorësinë e videos, por jo akuzën për ngacmim seksual ndaj të miturës. Ndërkohë që policia pretendon se mbi këtë çështje nuk ka marrë asnjë denoncim (lexo ketu)

m.v./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?

Komento

Komente

 • Santa Quaranta: 14/02/2019 21:42

  Atehere duhet te arrestohet edhe Sokol Balla se me perndoqi komshien kur i ra me dore ne celular!! Polici eshte viktime e luftes ndaj policise se shtetit dhe policise se Shkodres!! Gazetat bene qe ai te ndalohet ne menyre te paligjshme deri sa ska nje depozitim kallezimi ne prokurori dhe nje arrest po ashtu te paligjshem nga gjykata e Shkodres qe Bardhok Planit i cakton arrest ne spital dhe me pas ne shtepi me 5 milion euro pasuri nga trafiku dhe policin fshatar e arreston me 30 dite sepse nuk ka dhe nuk gjen fakte qe ai i ka treguar veglen dikujt!!

  Përgjigju
 • Fredi: 14/02/2019 18:45

  Sa shumë e dënuan, gjynah!

  Përgjigju
 • CaBone: 14/02/2019 17:42

  O miki im ty ska pse te vij turp per veprimet e nje te rrituri. Ty respekte vetem per dekleraten publike. Mbarsi ty e familjes

  Përgjigju
 • Adi: 14/02/2019 17:22

  Ca mos me te ardh turp me ate vella shk**dhat qe ke . Te jem si tu i bi hasha nuk i flas ma

  Përgjigju
 • Komandanti: 14/02/2019 16:49

  Kesaj i thojne te denohesh se do opinioni.

  Përgjigju
 • Andi: 14/02/2019 16:14

  Si mund te denohet dikush me 30 dite burg, nese nuk ka asnje denoncim ndaj tij?!?!!?!? Kjo vetem ketu tek ne mund te ndodhe!!!! Nese ka bere qejf me tel e vet, e ka bere per qejf te tij ne shtepi. Nese ia ka derguar te mitures, te denohet sa me rende te jete e mundur. Por keshtu...?????

  Përgjigju
  • Bdhdh: 14/02/2019 19:43

   Ca denoncimi do ti mer k**r? E ka ber per qef te vet dhe ja niste dynjase online? Legen muti eshte ky se mos kishte faj nuk e akuzonin kot. Pse nuk te akuzojne ty psh kot por akuzojne pukerisht kete?

 • Tan_Tironci: 14/02/2019 15:40

  Ska pse te te vij turp, hiç fare. Yt vella eshte i dyshuar, kur te gjejne te mituren dhe personin qe ka denoncuar, atehere te te vij turp. Se çben yt vella me telefonin e tij, to ske as nje pergjegjesi. So eshte I rritur, mban vete pergjegjesi. Mgja, se ai "dobiçi" qe I ka "rregulluar" telefonin, ja ka fut pas shpine.

  Përgjigju