Mbërrin në Rinas kancelarja gjermane Angela Merkel, pritet nga ministraja Xhaçka: Mirënjohje për mbështjen për integrimin në BE

Mbërrin në Rinas kancelarja gjermane Angela Merkel, pritet nga ministraja Xhaçka: Mirënjohje për mbështjen për integrimin në BE

Foto ilustruese

Ka mbërritur në Rinas avioni i kancelares gjermane Angela Merkel dhe delegacioni i saj, që do të zhvillojë vizitën në Tiranën zyrtare. Merkel është pritur nga ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf dhe nga ambasadori i Shqiperise ne Gjermani, Artur Kuko.

Kancelarja gjermane do të takohet në Tiranë edhe me liderat e Ballkanit Perëndimor

"Nder dhe kënaqësi t’i uroja mirëseardhjen Kancelares Gjermane, Angela Merkel, e cila mbërriti në Tiranë për takime të rëndësishme me Kryeministrin Edi Rama dhe liderët e rajonit. Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin  të Ballkanit Perëndimor si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë", shkruan Xhaçka.

 


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


Ora 10:14
Mbërrin në Rinas kancelarja gjermane Angela Merkel dhe delegacioni i saj
M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

U gjetën të gjallë pas 40 ditësh në mes të xhunglës kolumbiane, momenti kur 4 fëmijët që i shpëtuan aksidentit ajror nxirren nga pylli e dërgohen në spital

U gjetën të gjallë pas 40 ditësh në mes të xhunglës kolumbiane, momenti kur 4 fëmijët që i shpëtuan aksidentit ajror nxirren nga pylli e dërgohen në spital