Mbërrin në Stamboll anija e tretë e ngarkuar me grurë ukrainas

Mbërrin në Stamboll anija e tretë e ngarkuar me grurë ukrainas

Anija “Navistar”, një nga tre varkat e mbetura dje nga portet e Ukrainës e ngarkuar me drithëra në kuadër të marrëveshjes mes Kievit dhe Moskës me ndërmjetësimin e Turqisë dhe OKB-së, mbërriti në Stamboll. Lajmi u bë i ditur nga Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ BE: Sulmet ruse në Zaporizhzhia janë të papërgjegjshme! Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik