Mbështetja e Berlinit për Shqipërinë, PD: Mesazhi ishte i qartë, pa plotësuar kushtet s'ka negociata

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi

TIRANE-Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së  CDU/CSU për negociatat duke e lexuar ndryshe mesazhin gjerman për Shqipërinë. Për PD-në mesazhi është i qartë se pa plotësuar kushtet nuk ka negociata. 'Koha e propagandës ka mbaruar' vijon më tej Bardhi duke shtuar se Shqipëria nuk mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar dhe të refuzuar të Edi Ramës.

"Mirënjohje për mbështetjen e ndershme dhe mesazhin e qartë që Bundestagu i jep Shqipërisë në procesin e integrimit europian përmes Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të CDU/CSU z. Johann Ëadephul dhe relatorit për Shqipërinë, z. Christian Schmidt.

Mesazhi është i qartë: Pa plotësuar kushtet e vëna nuk ka asnjë mundësi për Shqipërinë për të hapur negociatat. Koha e propagandës ka mbaruar! Shqipëria nuk mund të mbetet peng i qeverisjes së dështuar dhe të refuzuar të Edi Rames!" shkruan Bardhi. (Lexo këtu qëndrimin e plotë të Berlinit)

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

  • Delinquenti: 20/10/2019 19:41

    PROBLEMI DHE PENGU ME I MODH JENI JU DHE PD BASHKE ke surrat me fol ti dhe te tjere si puna jote. Kush na katandisi ne ket pik qe jemi sot VETEM REFORMA NE DREJTESI QE PO BOHET DHE DUHET TE BOHET I BIE QE TE HIQEN 90% E NJEREZVE QE JU SI PD I KENI VU ME NJE FJAL TE RIPAROJME ATO QE KENI BO JU PLERA DHE SOT FOLNI ulni koken dhe rrini urte jashtqitje se nuk ju beson njeri vetem PLERAT ju vijne mrapa dhe ato qe pretendojne te kapin nga nji llokem.....

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Të kesh fatin të kthehesh në çdo të famshëm, artisti britanik mundet (FOTO)