Mbi 13 mijë qytetarë kanë hyrë në vend nga porti i Durrësit gjatë 3 ditëve të fundit! Brenda 24 orëve ankorohen 5 tragete

Mbi 13 mijë qytetarë kanë hyrë në vend nga porti i Durrësit gjatë 3 ditëve të fundit! Brenda 24 orëve ankorohen 5 tragete

1671987675_durres.jpg

13, 636 qytetarë në total  kanë kaluar në Portin e Durrësit përgjatë 3 ditëve të fundit. Sipas të dhënave zyrtare, bëhet e ditur se tragetet po operojnë me lundrime dyfishe, vajtje-ardhje brenda ditës, me qëllim përballimin e fluksit që aktualisht është i përqëndruar në hyrjen e qytetarëve për në vendin tonë. Policia kufitare po operon me kapacitet të plotë, duke vënë ne funksion 26 sportele, 16 për qytetarët dhe 10 per mjetet e kamionët. Që prej datës 22 dhjetor në portin e Durrësit ankorohen 5 tragete në 24 orë, ndërsa edhe dita e sotme paraqitet e ngarkuar. Krahas udhëtarëve nga data 22-25 dhjetor janë futur në vend 3,950 mjete.


Lajmi kryesor:

Festat e fundvitit/ Numër i lartë i hyrjeve në pikat kufitare të vendit, në Muriqan punohet me 3 sportele! Shqiptarët nga Kosova kthejnë në traditë festimet në Shqipëri


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Në Japoni garohet mes shiut, Jorge Martin fiton garën e MotoGP

Në Japoni garohet mes shiut, Jorge Martin fiton garën e MotoGP