Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë 'zhvendoset' në Tiranë më 2 tetor ora 11:00! U parashikua të zhvillohej në Shkodër

Avdullah Hoti dhe Edi Rama

Mbledhja e përbashkët e Shqipërisë dhe Kosovës  do të mbahet më 2 tetor në Tiranë dhe jo në Shkodër siç ishte lajmëruar më herët. Mbledhja do të zhvillohet në orën 11:00 në Pallatin e  Kongreseve.

Takimi ishte parashikuar të zhvillohej më 25 shtator në Shkodër por për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, ajo u shty më 2 tetor po në Shkodër. Sot burime për Report Tv konfirmojnë se do të mbahet të premten në Tiranë.

Në takimin e dy qeverive parashikohet të nënshkruhesn 3 marrëveshje "të mëdha" të paralajmëruara nga zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj-Halimaj është shprehur për mediat kosovare se bëhet fjalë për Doganën në Durrës, linjën hekurudhore dhe Hidrocentralin që do të ndërtohet në republikën e Shqipërisë për Kosovën.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Numër i lartë të infektuarish me COVID, a duhet të ketë masa të tjera shtrënguese perveç maskës?

Komento

Komente

  • Opinisti: 29/09/2020 07:54

    Marveshja1 do kete qeveri te perbashke 2 marveshja 2 arsimore marveshja3 te kemi dy zgjedhje 2 komisjonere marveshje 4per mbrojte teritore marveshje5 per policine dhe gjykates marveshja 6 monedha perbashke marveshja7 per dokumente dhe karta inteti marveshja 8 per dogane marveshja 9 per festa marveshje 10 per ulje cimes per trasporti marveshha 10te dy kushetute marveshje11 per mjeksine marveshje 12 ndermarje shteterore dhe private 13 marveshje14 kunde vjelljes dhe korupsjon narveshje 15 per burgje marveshje16 resike lufte nga serbia kunder covi dhe fatkeqesi termete permbytje marveshje16 per ushtri mrveshje 17 kunder prositujoni dhunes kunder droges marveshje 18kontrata puntoredhe paga punerore mjeke te thera dhe sikuracjone

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Çështja e Detit, Mitsotakis flet në parlament: Kemi një marrëveshje me Shqipërinë për të referuar çështjen e Zonës Ekskluzive në Hagë