Rama 16 orë e 25 minuta mbledhje me ministrat: 2023 do ta bëjmë tërmet! Objektiv për këtë vit, të jemi pranë njerëzve në nevojë (VIDEO)

TIRANË-16 orë e 25 minuta ka zgjatur mbledhja maratonë e kryeministrit Edi Rama me ministrat, në të cilën sipas kreut të qeverisë është kaluar në skaner çdo sektor për vitin që kaloi, ndërsa janë miratuar objektivat konkretë të këtij viti, i cili do të jetë më pranë njerëzve, duke u nisur gjithnjë nga ata më në nevojë.

Në fund të fjalës së tij në mbledhjen maratonë, kreu i qeverisë ka një synim të qartë sa i takon parashikimit për fitimin e zgjedhjeve lokale. Kreu i qeverisë dëgjohet teksa iu thotë ministrave se ‘mbi bazat e 2022 kemi arsye të besojmë se 2023 do ta bëjmë tërmet’, duke nënkuptuar fitimin me rezultat të thellë në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Pas dy ditëve të gjata analize të punës dhe prioriteteve të qeverisë përgjatë 2022-it, përmes postimeve në rrjetet sociale, Rama ka ndarë me publikun objektivat dhe prioritete për vitin e ri 2023. Për Ramën pensionistët dhe kategoritë e personave në nevojë mbeten prioritet i qeverisë, e sipas tij të ardhurat që do sigurohen nga taksa e jashtëzakonshme e qeverisë do shkojnë për këto kategori.

Nga ana tjetër, Rama e ka cilësuar një histori suksesi fiskalizimin. ‘Deklarimet, Paga dhe Sigurimet janë rritur me 7% vetëm nga formalizimi’, ka thënë kreu i qeverisë.

Për arsimin, kryefjalë e punës mbetet digjitalizimi sipas kreut të qeverisë në janar nis programi i kodimit për 1200 nxënës, ndërsa 984 laboratorë ‘smart’ do të ndërtohen brenda vitit 2024. Rama vlerësoi dhe punën e bërë në sektorin e shëndetësisë, veçanërisht sa i takon vaksinimit. Për kreun e mazhorancës, në vitin që lamë pas, ecuri të mirë ka pasur bujqësia, sidomos me rritjen e ndjeshme të eksportit 

Lidhur me sigurinë në vend, Rama krahason shifrat e 2022 me ato të 2013 kur PS erdhi në pushtet, duke nënvizuar se në vitin që lamë pas u shënuan 43 vrasje, nga 112 që janë regjistruar në 2013. Sa i takon sportit, Rama tha se brenda pranverës do të nisin 3 konkurse ndërkombëtare për ndërtimin e stadiumeve të reja në Durrës, Vlorë dhe Korçë, ndërsa la të hapur edhe mundësinë e rikonstruksionit të stadiumit “Selman Stermasi” në Tiranë.

Pas këtij takimi të parë dyditor me ministrat për vitin 2023, kryeministri  Rama të premten do të takojë drejtuesit politikë të PS në qarqe, ku diskutimi do të fokusohet në përgatitjet për zgjedhjet lokale të 14 majit.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:34
Nuk është ministër, por i pranishëm në mbledhje, Ilir Beqaj në takim me Ramën

1672954598_Screenshot3.jpg

Në takimin me ministriat, një prej të ftuarve ishte edhe Ilir Beqaj, ish ministri i Shëndetësisë. Ai ka qenë i pranishëm së bashku me të gjithë kabinetin qeveritar, ku kanë raportuar të gjithë situatën për 2023. Mirëpo, prezenca e tij është e paqartë, pse ka qenë në mbledhje, kur nuk ka një post ministror.

Ora 21:30
Pas 16 orësh e 25 minuta përfundon mbledhja e Ramës me ministrat, kreu i qeverisë: 2023 do ta bëjmë tërmet

Pas 16 orësh e 25 minutash ka përfunduar mbledhja maratonë e kryeministrit Edi Rama me ministrat. Kreu i qeverisë ka publikuar një video nga mbledhja, ndërsa thekson se kanë kaluar në skaner çdo sektor për vitin që sapo iku. 

Në fund të fjalës së tij në mbledhjen maratonë, kreu i qeverisë ka një synim të qartë sa i takon parashikimit për fitimin e zgjedhjeve lokale. Kreu i qeverisë dëgjohet teksa iu thotë ministrave se ‘mbi bazat e 2022 kemi arsye të besojmë se 2023 do ta bëjmë tërmet’.

‘Maratona e diskutimit të fillimvitit në qeveri sapo mbaroi pas 16 orë e 25 minutash, ku kaluam në skaner çdo sektor për vitin që sapo iku dhe debatuam e miratuam objektivat konkretë të këtij Viti të Ri, i cili do të jetë një vit më pranë njerëzve, duke u nisur gjithnjë nga ata më në nevojë.’- shkruan Rama.

Ora 19:32
Rama: Fiskalizimi një histori suksesi me 100%! Deklarimet, Paga dhe Sigurimet janë rritur me 7% vetëm nga formalizimi

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar fiskalizimin si një histori suksesi.

“Fiskalizimi një histori suksesi me 100% të biznesit të madh dhe 93% të të voglit tanimë online 24/7, dmth më shumë transparencë, më pak informalitet.

Deklarimet, Paga dhe Sigurimet janë rritur  me 7% në sektorin privat vetëm nga formalizimi, falë kontrolleve sensibilizuese. Investimet e huaja direkte 984mln€ janar-shtator 2022 ose 255mln€ më shumë se janar-shtator 2021”, shkruan Rama.

Ora 17:30
Rama: Në 2022 numri më i ulët i vrasjeve në tre dekadat e fundit

1672843092_32255164834025357532929686041399692174990711n.jpg

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në 2022 është regjistruar numri më i ulët i vrasjeve në 3 dekadat e fundit. Në 2021 janë 61 vrasje, e ndërsa në 2022 numri ka shkuar në 43, shifra këto të publikuara nga kryeministri.

“Fakt kuptimplotë që na jep një shembull flagrant të hendekut mes jehonës shurdhuese mediatike dhe realitetit të rënies së vijueshme të krimit. 2022 numri më i ulët i vrasjeve në tre dekadat e fundit. Kujtesë: Kur ne e nisëm përpjekjen kundër krimit vrasjet ishin 112 në harkun e një viti”, shkruan kryeministri Edi Rama.

 

Ora 15:41
Shqipëria vendi i dytë në rajon për shkallën e lartë të vaksinimit për fëmijët, Rama: Kemi ecur shpejt edhe në këtë drejtim

1672929726_WhatsAppImage20220907at12.58.19PM.jpeg

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një statistikë ku vendi ynë renditet si vendi i dytë në rajon për shkallën e lartë të vaksinimit tek fëmijët. Edhe pse jemi mbrapa në shumë aspekte, shkruan Rama, në disa drejtime kemi ecur shumë shpejt krahasuar me të tjerët. Sipas kreu të qeverisë kjo është një arsye bindëse për të pritur më shumë nga potenciali i vendit tonë edhe në drejtime të tjera ku duhet të ngjitemi më shpejt.

“Ka plot klasifikime ku duhet t’i ngjisim shkallët më shpejt se jemi ende mbrapa krahasuar me të tjerë, paçka se krahasimisht me nga gropa nga e kemi nisur ngjitjen kemi ecur më shpejt se plot të tjerë, po ka edhe klasifikime si ky i Europës&Azisë Qendrore, ku jemi ngjitur lart dhe kur mendon se sa mbrapa ishim me vaksinimin e fëmijëve, kjo është një arsye bindëse më shumë për të kërkuar ende më shumë nga vetja edhe në drejtimet ku duhet të ngjitemi më shpejt.”- shkruan Rama.

Ora 15:31
Taksë prodhuesve të energjisë për pensionistët, Tabaku kritikon nismën e qeverisë: Pse s’bëhet e njëjta gjë me kompanitë e karburanteve?

1672929171_autojor1645554955.jpg

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka kritikuar nismën e qeverisë për taksimin e prodhuesve të energjisë, për të ndihmuar pensionistët. Tabaku shprehet se e njëjta gjë duhet të bëhet dhe me kompanitë e karburanteve pasi kanë vendosur çmimet më të larta në rajon. Taksimi do të nisë nga muaji prill i 2023.

"Taksë e jashtëzakonshme për energjinë që tu shkojë pensionistëve? Ok!

Po pse jo edhe e njëjta për Kompanitë e Karburanteve që kanë thuajse 10 muaj që vendosin çmimet e naftës, më të shtrenjtat në rajon, nën frymën e bordeve komuniste?

Një taksë që mund të shërbejë për të zbutur inflacionin socialist që ka goditur familjet shqiptare që prej 10 muajsh paguajne dpd naftën me +200lek/litër. Një çmim i vendosur nga Bordi Oligarkëve me bekim qeveritar por që pasuron oligarkët dhe shtrenjton çmimet qytetarëve!”- shkroi Tabaku.

Ora 13:58
Rama: Në prill mblidhet kësti i taksës së jashtëzakonshme mbi prodhuesit e energjisë, do mbështesë pensionistët

1672923555_32200590618053969398243766862965881879469422n.jpg

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka bërë me dije se kësti i parë i Taksës së Jashtëzakonshme mbi prodhuesit e mëdhenj të energjisë do të mblidhet në muajin prill.

“Në prill mblidhet kësti i parë i Taksës së Jashtëzakonshme mbi prodhuesit e mëdhenj të energjisë dhe siç jemi zotuar, kjo taksë do të shërbejë për të mbështetur në radhë të parë pensionistët, e sipas mundësisë dhe radhës kategoritë më në nevojë”, shkroi Rama, i cili ndodhet në mbledhje me ministrat.

Ora 13:03
Takimi me ministrat për prioritetet e 2023, Rama: 3 stadiume të reja do të ndërtohen në Durrës, Vlorë dhe Korçë

1672920433_3221627281653437721738224313516817940059842n.jpg

Një nga premtimet e qeverisë Rama për këtë vit janë 3 stadiume të reja. Brenda pranverës do të zhvillohen konkurset për Durrësin, Vlorën dhe Korçën.

“3 stadiume të reja nisin me 3 konkurse ndërkombëtare brenda pranverës, në Durrës, Vlorë dhe Korçë”, shkroi Rama.

Ora 12:07
Rama nga mbledhja me ministrat: 984 laboratorë për revolucionin dixhital brenda vitit 2024

984 laboratorë ‘smart’ të ndërtohen brenda vitit 2024 është objektivi i qeverisë për atë që e quan revolucioni dixhital. Kryeministri Rama ka bërë me dije përmes një postimi në Facebook nga mbledhja me ministrat në Vilën 31 se brenda janarit do të startojë programi i kodifikimit për 1200 të rinj.

“Laboratorët smart dhe hyrja në mësimin e gjuhës digjitale qysh në klasën e parë do ta kthejnë hap pas hapi Shqipërinë në një hapësirë shembullore punësimi cilësor për të rinjtë, ndërkohë që programi i ri vjetor i Kodimit do t’u japë brenda një kohe të shkurtër të rinjve të përfshirë, çelësin për të hyrë tregun global online me paga të larta”, shkruan Rama.

Ora 10:32
Rama i përgjigjet kritikëve: Thonë ka vdekur bujqësia, por në vitin 2022 u arrit objektivi për gjysmë milliard eksporte bujqësore

1672509699_edirama.jpg

Në vitin 2022 është arritur objektivi për gjysmë milliard dollar eksporte bujqësore. Këtë e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, ku iu përgjigj kritikëve që thonë ka vdekur bujqësia.

“2022 jo vetëm rekord absolut i eksporteve bujqësore, po edhe realizim i objektivit ambicioz për gjysëm miliardë USD;

… dhe pastaj disa që fshatin e shohin vetëm me dylbitë e mediave thonë ka vdekur bujqësia”, shkroi Rama.

 

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 07/01/2023 00:40

  /BARBULLUSH/,taksa vertet po mbledh,por po mbledh dy e po fal 10 me amnistine fiskale,shty sot e shty neser,hiqja ketij e shtoja atij,kapitalizmi nuk behet keshtu se nuk te fal asnje cent e sa per industrine qe mendon se duhet t'a beje vetem privati, ne nje vend si tonin eshte e pamundur,pasi //biznesmenet// tane nuk kane ato mundesi financiare qe kerkohen per investime te tilla,ose i kane vetem per nivel punishte e rrobaqepsie ose per sipermarrje turistike.Duhen shume aksionere,ose duhet shteti te jete si aksioner,pastaj ka dhe gjera qe jane prone shteterore kur kane rendesi kombetare.

  Përgjigju
 • QAMUSH KARABUSHI: 06/01/2023 15:31

  O Qamush Barbullush a i ke 3 klas shkoll ? ? ? Se qeke tepër i pregatitur o analfabet. Po kush ta ka thën ty që shteti Gjerman është aksjoner të industria e prodhimit të autove babai jot analfabet. Po un kam 32 vjet në Gjermani e jam inxhinjer i kohës së Enver Hoxhës. Që kolegët e mi në të gjith Botën üo punoin nëpër firmat më prestigjoze në Bot. Ne se kemi bler dipllomën si ty me shok që sdini tabelën e shumzimit e jeni me dipllom. Ktu në Gjermani jan me qindra Shqiptar që punojn : tek industria e makinave, tek Nesstle, tek industria e çelikut, tek prodhimi ilaçeve e të gjitha kto firma jan private me aksjoner. E kta aksjoner jan dhe të huaj Amerikan, Arab Saudit Kanadez e shum nacjone të tjera. Por firmat jan private e kto firma paguajn taksa të pa para se ti se ke iden e ekonomis. Zaten ti je tip që shan Atdheun tënd thua për Shqiprin gjiriz në një koh që ti je super gjitiz o analfabet. Për mua Shqipria është vëndi më i bukur e më i begati në Bot. Ti që je kaq inteligjent e kaq i zoti hajd provoje e puno ktu në Gjermani e ta shikosh sa të vlen lëkura. Pse ri te gjirizi ti o zheni ? ? ? Me një fjal tipa si ty bëjn gjirizin që keni vetëm llafe e jo vepra. Kur je kaq i zgjuar bëje pra ti me Irisin Shqiprin si Gjermania jo vetëm ham , ham e një top të madh tum han. Lexusit e tjer të më falin për ktë gjuh po ti vetëm ktë gju njef o analfabet.

  Përgjigju
 • flu: 06/01/2023 12:02

  pra me pak llafe deri tani as te ka rene nder mend oer popullin, ik o torrollak se ste beson me njeri

  Përgjigju
 • BARBULLUSHI TA MUSHI: 06/01/2023 08:26

  O Iris o eksperte e gjithësis ! Po Shqiptarët kan 32 vjet që kan zgjedhur sistemin kapitalist. A e kupton ti që në ktë sistem çdo gjë e bën privati ? Un që shkruaj kam 32 vjet ktu në Gjermani e ktu çdo gjë është private nuk ka asnjë gjë shtetrore. Pra ti thua që Edi Rama të kthej komonizmin e ti bëj Edi fabrika uzina që Shqipria i kishte po i dogji i vodhi krimineli hajdut Sali Bajga. Pra me një fjal ti Iris nuk thith mir e je 100% analfabete që smer vesh për asgje e vetëm komenton idjotësira. Me teorin tënde nuk shkohet as në wc o Irisi e mbaruar. Përsa i përket taksava taksat ai po i mbledh se ska ku të shkoi pa mbledh taksat. Po ti skupton nga ekonomia se ske nivel kulturor e ske kapacitet. Vetëm flet, flet budallalliqe. Falemnderit për mirkuptimin.

  Përgjigju
  • Karabush nè Barbullush.: 06/01/2023 10:52

   @barbullush. Ti dhe Iris, nuk jini larg pèr nga "niveli". Gjermania, tè dha bukè, tru nuk tè jep dot. Çfarè kput mufka ktu dhe pèrmend Gjermaninè si objekt krahasimi me njè gropè gjirizi tè korruptuarish ku vetèm vidhet dhe nuk funjsionon asgjè?Gjermania nuk paska asgjè shtetèrore? Ik o ik,,,,mbeti Gjermania ta interpretojnè merhumèt qè humbin rrugèn nè oborr nè Barbullush. Shteti gjerman, ka shumicèn aksionare nè çdo nyje nevralgjike tè ekonomisè, nga prodhimi i makinave e deri tek energjia. Gjermania, KA LIGJ, ndaj èshtè ajo qè èshtè. Shqipèria, ka rrumpallè,,dhe "profesorè shkencash" si ti, qè "na sqarojnè" GJELMANINÈ.

 • Iris: 06/01/2023 03:27

  /Nje mexhlis te madh na celi Pandeli Jano Vangjeli.Me Sulltan-llokum na veli si kofini pas te vjeli.../-Noli i Madh eshte aktual per cdo kohe.16.25 ore duke zene kallo nga kolltuket e viles e cfare prodhuan?! Nje zero me bisht!!Le te analizojme disa nga /xhevahiret/ qe dolen nga mbledhja e famshme:1-Taksa e jashtezakonshme per prodhuesit e energjise.Padashje Rama me kujtoi Rick Perry-in,ish sekretarin e energjise ne adm.Trump,i diplomuar per shkencen e kafsheve qe u be shakaja e te gjitheve kur kujtonte se energjia mbulonte kryesisht naften,HCL,i shkreti u turbullua kur i kujtuan se mbulonte dhe ate atomike.Z.Rama kur takson duhet t'i taksosh te gjithe,me diellore,HCL,qymyret,eren,energ.e riciklueshme,naften,gazin dhe qymyrin dhe duhet te marresh masa mbrojtese per konsumatorin qe te mos e pesoje rikoshet nga taksa e jashtzakonshme qe u ve prodhuesve te energjise,qe dhe keshtu nuk eshte e qarte pse ke piketuar keta specikifikisht.Shpjegohu!2-Bujqesia nuk ka vdekur,por duhet modernizuar.3-Bujqesia vertet nuk ka vdekur,por ajo qe ka vdekur vertet eshte industria e lehte dhe e rende.Ind.e lehte eshte kthyer ne nivelin e 45'vetem me punishte ushqimesh e manifaktura ne nivel rrobaqepsie,sa per ind.e rende,i ke vene nje pllake varri persiper.Rrofshin nja dy miniera dhe kom.i celikut ne Elbasan.4-Tani qe u beme vendi me //i zhvilluar// e me i forte i Ballkanit perendimor,me drone /Bajraktar/,me dy satelite jo shaka,me shqiptare qe po na i kthen Anglia me poste e qe s'dine asgje te bejne pervec se te rrisin Kanabis,por s.d.q.jane fuqi punetore e vlefshme,hallet e shqiptareve morren fund dhe te gjithe t'i gezohen /mireqenies/ me nga nje ndeshje ne stadiumet e reja qe do te ndertohen(nje tjeter shpenzim i kote),ne vend qe ato para te perdoren per gjera me te rendesishme,si hekurudha,uzina,fabrika,etj.Bravo Rama,e tregove dhe kesaj here veten!

  Përgjigju
 • Hans: 06/01/2023 01:19

  Nese qeveria mblidhet per te diskutuar mbi zgjedhje lokale, nuk eshte injorance por krim i rende, pra i llojit te nderhyrjes, intimidimit. Si i tille ndershkohet nga ligji penal nese organi procedural, pra SPAK, do kishte nje fije autoriteti. Ne fakt, eshte nje takim hibrid: partiako-qeveritar sa kohe nxjerrin dhe vetullat me mamuthin e pare te korrupsionit ose "mjeshtrin" Beqja. Dhe e gjitha kjo publike. Bir Selmani i nenes kjo pune. Dmth "termet" eshte tip kodi gkate operacionit te intimidimit dhe vjedhjes zgjedhore mesa duket i krijuar nga vete "ideuesi dhe konceptuesi" Rama. Sa mire do qe sikur kabinetet ne Berlin, Londer apo Paris do te benin mbledhje si te benin "termet" ne lokalet e radhes....

  Përgjigju
 • Emri: 05/01/2023 22:53

  A mund te thote kryeministri 2023 do ta bejme termet???!!! Mbas pasojave te termetit te 2019?!!! Apo propagande do ky popull, t ikin n gjermani dhe kta qe kane ngel!!!!

  Përgjigju
 • BABULI TA NGULI: 05/01/2023 22:34

  O Arbëror sërb po çfar pune ke ti me në Shqiptarët ti je sërb pse komenton të Shqipria. Ti je komplet IDJOT flet vetëm budallallëqe e idjotizmat. Nona jote Shqiptare po të ishte gru e ndershëm su martote me sërbit e të boni ty që je komplet debil sërb. Ti komento të Vuçiçi mor o tat topi.

  Përgjigju
 • VLONJAT: 05/01/2023 22:32

  Lere stadiumin se Flamurtari eshte katandis si Bilishti,por Aman te keqen dergoni uji ne rubinetat e vlonjatve se lat nam me 3 ore uje ne dite dhe ne sezionin e plazhit shkon 1 ore ne dite dhe shumica e lagjeve nuk furnizohen. Tani e di qe do filloni fushaten me premtimin qe vlora do ket 24 ore uje ne dite por te pakten lereni pa date muaj dhe vit qe ta dim qe per 50 vjet dhe mund te kemi 24 ore uje ne dite.

  Përgjigju
 • Gjergj: 05/01/2023 22:13

  Pas 10 vjetèsh korrupsion dhe humbje shprese nga qytetarèt, kryeministrit i ra ndèrmend tu japè pensionistève mè tè varfèr tè kontinentit nja 2 "shpèrblime" (5+8 mijè lekè). Gojèt e liga, thanè qè ai i kujton shqiptarèt pèr HUNJ GARDHI, i kujton pèr njerèz pa kujtesè, i kujton pèr lypsa qè kènaqen me "lèmoshèn e zemèrgjèrit". Mbase do ketè tè tillè qè e hanè sapunin pèr djathè dhe i besojnè pallavrave tè darkès por tè nesèrmen paradite kur tè dalin nga dera e shtèpisè, "do kujtohen" pèrsèri se RRUMPALLA nuk ka mbaruar kurrè nè kètè realitetin shqiptar. Si ti quash njerèz tè tillè, qè pas 10 vjetèsh, "kujtohen pèr qytetarèt" dhe duan tè bèjnè ditèn dhe natèn me 25 orè nè mbledhje? Mè gènjeve njèherè,,fajin e ke ti sepse unè nuk e dija se kush je. Mè gènjeve pèr sè dyti apo sè treti, fajin e kam vetè. Vazhdo mbledhjet, o njish.!!!

  Përgjigju
 • Olsi: 05/01/2023 21:17

  Po karburanti, nuk hyn te energjia???

  Përgjigju
 • XXX: 05/01/2023 21:02

  NGA FITORJA NË FITORET..... Pirni o pirdhni, o legena.

  Përgjigju
 • redi: 05/01/2023 20:40

  Taksa per kompanite e enwrgjise nga ana qeverise eshte veprim shume i drejte ,por Tabaku kete rradhe ka te drejte kur thote seperse nuk zbatohet kjo takse dhe per fitimet marramwndese te kompanive te karburantit ?! Ekonomia e tregut kerkon jo diferencime midis bisneseve

  Përgjigju
 • Arbërori: 05/01/2023 20:12

  Hulumtoni pakëz dhe shumë shpejt do e kuptoni se ështé 100% politik fiskale serbe e derguar nga Vucici në dorën e Edvin kriminelit shqipfolës… të turbullohen zorrët vetëm fytyrëna kur ia shefë i prishur nga droga dhe tradhtia !

  Përgjigju
 • fshatari: 05/01/2023 19:36

  bujqesia nuk i rrit ekportet vete,, ,ajo do subvencionim ne nafte,,plehra te lira,,,e farera cilesore,,,,do dhe kanale ujitese,,dhe hidrovore per largim uji te tepert. ,do tregje per shitje brenda vendit dhe sigurim te eksportit...po do dhe traktore e mekanizma bujqesore te lire,,,te ndertohet nje fabrike ureje ne fier,,kjo eshte ndihma qe do bujqesia....

  Përgjigju
 • shkodrani: 05/01/2023 19:30

  hekurudha nuk duhet vetem ne tirane-durres,,,por edhe durres-shkoder ,,durres-vlore,,dhe durres-pogradec-korce....

  Përgjigju
  • Arbërori: 05/01/2023 20:15

   Vllaqko, hekurudha Tiranë-Durrës i duhet serborusis prandaj e financojnë serborusët e jo Edvin shkjau shqipfolës! Durrësi iu fal serbis dhe prandaj Durrësi sot ështé i mbushur me serborus !

 • Pa emer: 05/01/2023 18:25

  Rama perpara se te ndertoje stadiu me eshte mire te ndertoje hekurulla.

  Përgjigju
 • Hama Timua: 05/01/2023 16:08

  O balona tabake dhe sa koh do lefësh ham , ham se Sali Bajga stë ve më në list e kshu që sdo kesh më shanc me lef. Pastaj gëzo lekët e vjedhura që vodhe në bashki kur ishe zëvëndësusja e lyl dylit. Po zaten njerëz si ty e kan shkatru ktë të shkret o Jorida balona tabake kryehajdutja e partis wc pd.

  Përgjigju
  • xXx: 06/01/2023 08:50

   Unë jam i majtë,por ti e fitove byrekun e radhës me këtë koment...

 • Timi: 05/01/2023 14:25

  Tallje trapi me bet 5000

  Përgjigju
 • neli: 05/01/2023 14:17

  tgjitha jane arrit vetem nga puna qe ka bere qeveriA

  Përgjigju
 • darion: 05/01/2023 13:07

  cdo vit e me mire ishalla i kemi o kampion

  Përgjigju
 • Oligert: 05/01/2023 11:54

  Ishalla akoma dhe me shum ket vit

  Përgjigju
 • Armand: 05/01/2023 11:53

  Me aq shum toka pjellore qe kemi esht gjynaf mos arrihet

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

21 janari, Basha i kujton Metës akuzat për Berishën: Sot bën sikur e mbron, drejtësia ka shumë për të zbardhur

21 janari, Basha i kujton Metës akuzat për Berishën: Sot bën sikur e mbron, drejtësia ka shumë për të zbardhur