Mblidhet NATO në Berlin, Ministri sllovak: Mbështesim Ukrainën deri në fitore

Mblidhet NATO në Berlin, Ministri sllovak: Mbështesim Ukrainën deri në fitore

“Mbështetja për Ukrainën do të duhet të sigurohet derisa ata të fitojnë", kështu deklaroi ministri i Jashtëm sllovak Ivan Korcok në Berlin, gjatë takimit të të Ministrave të Jashtëm të NATO-s

"Rusia e ka humbur këtë luftë politikisht. Ajo ka arritur të kundërtën e asaj që donte të arrinte. Ka një luftë shumë afër kufijve tanë. Populli ynë ka frikë", tha Korkok duke specifikuar se është e nevojshme të vazhdojë mbështetja për Ukrainën edhe me mjete ushtarake. 

"Mezi pres darkën sonte sepse është e rëndësishme të dëgjojmë drejtpërdrejt nga miqtë tanë suedezë dhe finlandezë për synimin për t'u anëtarësuar në NATO”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Mblidhet NATO në Berlin! Di Maio: Kemi nevojë për BE-në për paqen! Xhaçka takon Kulebën: Ballkani Perëndimor edhe Ukraina meritojnë një të ardhme europiane


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë, rritet frika për sulm bërthamor nga Rusia! SHBA: Kemi kontaktuar me Kremlinin! Ta dinë që pasojat do të jenë të tmerrshme

Lufta në Ukrainë, rritet frika për sulm bërthamor nga Rusia! SHBA: Kemi kontaktuar me Kremlinin! Ta dinë që pasojat do të jenë të tmerrshme