Mbollën kanabis në një zonë të pyllëzuar të Mallakastrës, i gjendet edhe një armë gjahu, 3 të arrestuar

Arma e sekuestruar

Tre persona janë arrestuar nga policia e Mallakastrës, pasi në një zonë të pyllëzuar kishin mbjellë 340 rrënjë kanabis sativa.

Në kuadër të operacionit të koduar  "Rromës" u arrestuan shtetasit T. A., 32 vjeç, banues në Gjonçë, Fier, A. A., 31 vjeç, banues në Cakran, Fier dhe u ndalua stetasi I. M., 27 vjeç, banues në Cakran.

"Këta shtetas, në bashkëpunim me njeri - tjetrin, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Rromës, Mallakastër, kishin kultivuar fidanë narkotikë kanabis, të cilët u asgjësuan gjatë operacionit.  Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një sasi farash kanabisi, një armë gjahu dhe shtatë aparate celularë", thuhet në njoftimin e policisë.

Po ashtu në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një sasi farash kanabisi, një armë gjahu dhe shtatë aparate celularë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale "Mbajtja pa leje e armëve të gjahut", "Kultivimi i bimëve narkotike" dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" të kryera në bashkëpunim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes